Ako si ozdobiť vianočný stromček

Vianoce najkrajším sviatkom roka. Je to čas, kedy sa rodina stretáva a užíva si spoločné chvíle v teple domova. K tradičnej atmosfére neodmysliteľne patrí nádherný vianočný stromček. Je symbolom rodiny, a tak je to aj s jeho zdobením. Blikotajúce svetielka, žiariace ozdoby, vôňa ihličia a horúci punč sú základom pre rodinné ozdobovanie. Ak ale nechceš urobiť žiadnu chybu, prečítaj si naše  rady ako správne ozdobiť vianočný stromček.

 

ako ozdobit vianocny stromcek, rady a tipy

 


 


>>> TIPY NA DARČEK <<<

 


 

>>> VIANOĆNÉ GULE <<<

 

>>> ŠPECIÁLNE OZDOBY <<<

 

>>> KVETY NA STROMČEK <<<

 

>>> SVIATOČNÉ OBRUSY <<<

 

 

 

 

 

 

  • Vyber si tému tvojich tohtoročných sviatkov a podľa toho si zvoľ vianočné ozdoby. Chceš minimalistickú nordickú tému? Hodia sa ti metalické ozdoby? Alebo zvolíš tradičnú červeno zlatú? Vyber si tak, aby sa ti stromček hodil k zvyšku tvojho domova a nepôsobil chaoticky.


>>> OZDOBY KÚPIŠ TU <<<


  • Ak už máš ozdoby, zvolaj celú rodinu či priateľov, uvar si napríklad horúci punč a vytvor si dokonalú vianočnú atmosféru. Pusti si koledy, ktoré ťa skvelo naladia a hor sa na to!

zdobenie vianocneho stromceka
 

  • Podľa stromčeka si zvoľ správny stojan. Pre živé existujú totiž špeciálne stojany, kam dolievaš vodu, aby ti stromček dlhšie vydržal v plnej kráse. Stromček umiestni na miesto, kde bude stáť počas celých sviatkov a uisti sa, že má pevnú stabilitu. Pri umelom stromčeku poriadne roztiahni všetky vetvičky, aby stromček vyzeral husto.

ako ozdobit vianocny stromcek, vetvicky
 


  • Vytiahni vianočné svetielka, rozmotaj ich a skontroluj či všetky žiarovky svietia. Rovnomerne ich začni rozmiestňovať po vetvičkách odspodu nahor okolo celého stromčeka po celom obvode. Nakoniec ich zapni a poupravuj symetricky na vetvičkách.

ako ozdobit vianocny stromcek, vianocne svetielka
 

  • Ak máte tradíciu vešania čokoládových ozdôb, začni s nimi ako s prvými. povešaj najprv väčšie a potom menšie  kúsky.
 

  • Ako ďalšie vyber nerozbitné ozdoby, teda buď plastové, slamené či tetilné. Začni rovnako ako pri svetielkach zdola nahor. Veľké a špeciálne ozdoby si nechaj nakoniec, tak aby si ich umiestnil/a na prominentných miestach ako je predný stred stromčea a jeho vrchol.

ako ozdobit vianocny stromcek, bombule
 

  • Po nerozbitných ozdobách sa zameraj na sklenené ozdoby či ozdoby ostatných tvarov. Rozmiestni ich krovnomernie po stromčeku stále s pravidlom vačšie skôr nižšie a menšie na vrchol stromčeka. Umiestni ich blízko pri svetielkach aby sa v ich svetle pekne rozžiarili.

ako ozdobit vianocny stromcek, dekoracie
 

  • Pri ozdobách si pamätaj pravidlo, že na každej vetvičke by mala vysieť aspoň jedna.

  • Nakoniec prichádzajú ozdobné girlandy. Najkrajšie vyniknú keď ich obtočíš okolo stromčeka pekne na koncoch vetvičiek.

ako ozdobit vianocny stromcek, girlandy
 

  • Zdobenie vianočného stromčeka zakonči vianočnou hviezdou na vrchole. Teda nemusí to byť práve hviezda, môžeš si vybrať niečo špeciálne, ako napríklad anjela, santu, cíp či len veľkú zlatistú mašľu.

ako ozdobit vianocny stromcek, hviezda


 

 


 

Ustúp dozadu a venuj pohľad svojej práci. Uisti sa, že sa stromček nekýve zo strany na stranu. Pridaj či odober ozdobu podľa tvojho vkusu. Až budeš hotový/á, ostáva už len si pripiť so všetkými členmi zdobiaceho tímu a čakať na Vianoce.

 


grey christmas tree final How to Decorate your Christmas Tree

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

M2ZhMDY