S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok


Maková inšpirácia: Váš trendový domov

 

 

 Červená farba sa stala súčasným trendom v oblasti bývania a bytových doplnkov. Zamýšľali sme sa nad tým, prečo si radi vyberáme sýte odtiene a ako to súvisí s našou osobnou charakteristikou. Vo všeobecnosti sa doplnok v červenej farbe považuje za znak vybraného vkusu a dynamiky.

 

Prečo vlčí mak?


Vlčí mak je rastlina typická pre naše podnebie a charakterizuje leto. V období kvitnutia sa všetky lúky menia na záplavu červene, ktorá púta pohľady na veľké vzdialenosti. Práve to je dôvod, kvôli ktorému sa mak stáva inšpiráciou pre mnohých dizajnérov. Vlčí mak je trendom nielen v oblečení a doplnkoch, ale s obľubou sa využíva aj v dizajne interiéru bytov a domov. Moderné bytové doplnky sa v poslednom čase stávajú z hľadiska farebnosti sýtejšími a výraznejšími, no napriek tomu si zachovávajú jednoduchú líniu. Presne tomuto popisu zodpovedá aj vlčí mak - má výraznú červenú farbu a jeho lupene sa nenápadne a ladne vlnia vo vetre. V kombinácii hladkých tvarov s vlčím makom sa zdôrazňuje jeho ornamentálna sila.

ručne maľovaný obraz s motívom vlčieho maku nájdete <>tu>>

Vyberte si obraz na stenu s motívom maku

Ďalším trendom je jednofarebnosť a s ňou spojený výber farieb, ktoré podliehajú trendom vo všetkých oblastiach priemyslu - od módy, cez technológiu a architektúru až po produkty bežnej dennej spotreby. Vlčí mak je špeciálne obľúbeným symbolom, ktorý sa dostal do dizajnu bytových doplnkov - ako obraz na stenu, fototapeta, nálepka na stenu, záclona, záves, prehoz na posteľ, obliečka, či vankúš.

Červená - farba roku 2015


Sýta vínovočervená je farbou roka 2015, a preto je tohtoročný trend vlčích makov ešte viac ovplyvnený týmto oficiálnym výberom z palety odtieňov. Ak si zvolíme červený doplnok, väčšinou už v interiéri k nemu zladíme doplnky kontrastných, menej výrazných farieb. Aj preto obraz na stenu s motívom makov môže dokonale podčiarknuť atmosféru Vášho domova.

Zlaďte sa dočervena


Ďalším faktom, ktorý ozrejmuje, prečo si radi volíme doplnky výrazných farieb (napr. červené) je pocit tepla, ktorý červená farba evokuje. Každý má rád štýlové bytové doplnky, ktoré pútajú pozornosť a harmonizujú náš interiér. Červená farba je prakticky univerzálna na vyzdvihnutie každej farby, ktorú zvyčajne máme vo svojej obývačke. Ako príklad uvedieme luxusnú záclonu s vlčím makom z našej ponuky.

 

Ak máte biele, sivé, pieskové, či iné neutrálne sfarbené steny, táto záclona k nim bude skvelo ladiť. Navyše, mnohí z nás volia aj farbu nábytku dohneda, biela, čierna, či krémova, takže záclona s červeným vlčím makom tieto farby pekne podčiarkne a vytvorí Vám domov, v ktorom sa budete cítiť príjemne a štýlovo.


luxusnú záclonu s motívom vlčích makov nájtete >>>tu<<<

 

 

S pozdravom Vaša Ingrid 

 

  

ZjA4Y2Z