Maľované abstraktné obrazy

 
novinka


novinka


novinka


novinka


novinka


novinka


novinka


novinka


novinka


novinka


novinka


Každá opica dokáže namaľovať abstraktné obrazy? Veľmi sa mýliš

Psychológovia sa zamerali na výskum, v ktorom chceli zistiť, či laici dokážu rozoznať ručne maľované abstraktné obrazy umelcov od tých, ktoré vytvorili deti alebo zvieratá. Musí to byť jednoduché, však? Možno si to povie niekto, kto doposiaľ nemá skúsenosti s maľovaním na plátno. Čítaj ďalej a zistíš, že abstrakcie môžu na prvý pohľad pôsobiť, ako jednoduchý motív, no podľa výsledkov výskumu tomu tak vôbec nemusí byť.

Vedci vo svojich testoch predložili skupine ľudí rôzne abstrakty, ktoré namaľovali umelci, malé deti, opice alebo slony. Aj keď v minulosti sa obrazy maľované zvieratami predávali za veľké sumy, neznamená to, že sa jednalo o umenie. Už dávno vieme o pozitívnom vplyve abstrakcie na našu kreativitu a predstavivosť. Vždy bolo náročné definovať, čo robí abstraktné umenie kvalitným a ktorý obraz je len trúfalý pokus o vytvorenie umeleckého diela.

Osoby, ktoré boli testované, mali ukázať spomedzi 40 obrazov na tie, ktoré maľovali umelci. Ukázalo sa, že takmer všetci vedeli rozoznať, ktorý bol maľovaný profesionálmi a ktorý deťmi alebo zvieratami. Keď ale vedci v nasledujúcom teste priradili štítky s menom umelca na niektoré náhodne vybrané diela, už to tak jasné nebolo.

Laici na základe štítku už nevedeli s takou istotou nájsť umelecké diela spomedzi všetkých obrazov. Ukázalo sa, že ľudia sa nechali podvedome veľmi ovplyvniť menom umelca. V konečnom dôsledku predsa len dokázali odhaliť, aj keď už nie s takou istotou, že ktorý abstraktný obraz je umelecké dielo a ktorý iba čmáranica.

Náš tip pre výber abstraktných obrazov

Nevyberajte si obrazy len na základe toho, že vám farebne ladia k vášmu interiéru. Siahnite po obrazoch, ktoré sa dotknú vašich emócii, srdca a pritom sa dobre hodia aj k vašim predstavám. Nezabúdajte ani na kvalitu spracovania rámov a plátna. Kvalitný ručne maľovaný obraz vám bude robiť radosť desiatky rokov a stále si zachová svoj jedinečný vzhľad.

MzYxNTk4ZG