S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok

Moderné fototapety na stenu


bežná cena 10,00 €

naša cena 6,90 €

novinka


bežná cena 10,00 €

naša cena 6,90 €

novinka


bežná cena 10,00 €

naša cena 6,90 €

novinka


bežná cena 10,00 €

naša cena 6,90 €

novinka


bežná cena 10,00 €

naša cena 6,90 €

novinka
bežná cena 39,99 €

naša cena 32,90 €

novinka


bežná cena 39,99 €

naša cena 32,90 €

novinka


bežná cena 33,00 €

naša cena 22,90 €bežná cena 33,00 €

naša cena 22,90 €bežná cena 33,00 €

naša cena 22,90 €bežná cena 33,00 €

naša cena 22,90 €bežná cena 27,00 €

naša cena 18,90 €bežná cena 27,00 €

naša cena 18,90 €bežná cena 19,99 €

naša cena 14,90 €bežná cena 19,99 €

naša cena 14,90 €bežná cena 19,99 €

naša cena 14,90 €bežná cena 19,99 €

naša cena 14,90 €bežná cena 10,00 €

naša cena 6,90 €

novinka


bežná cena 10,00 €

naša cena 6,90 €

novinka


bežná cena 10,00 €

naša cena 6,90 €

novinka


bežná cena 10,00 €

naša cena 6,90 €

novinka
Moderné fototapety na stenu do obývačkyspálnedetskej izby.

Môžeš si ju nalepiť kdekoľvek. Čo ťa ale viac poteší je naša ponuka. Viac ako 240 originálnych fototapiet na stenu. Tapety na stenu: vesmírprírodazvieratápre deti a mnoho iných. Chceš sa pohrať so svojou fantáziou? Potom musíš siahnuť po fototapetách inšpirované Danom Johannsonom. Jeho zbierka tlačených obrazovplagátov nás zaujala až natoľko, aby sme pre teba vytvorili aj fototapety. Môžeš si vybrať z rôznych tvarov a veľkostí. Zážitky z jeho dobrodružných ciest sú pripravené na odhalenie. Môžeš tak urobiť ešte dnes a objednať si ich online z pohodlia domova.

Originálne fototapety na stenu máme pre všetkých vytvorené na mieru. Máš obľúbené známe svetové metropoly? Môžeš si ich nalepiť u seba doma. Ak máš rada prírodu a všetko, čo s ňou súvisí, môžeš si vybrať z fototapiet so zvieratamikvetmi alebo inými prírodnými javmi. Nezabúdame ani na mužov, ktorí si prídu na svoje pri tapetách s motívom motorky alebo auta. V neposlednom rade tu máme tapety pre deti. Dokonca si na nich môžu kresliť, a tak nebudeš mať pokreslené steny. Využi to, že lepšie ceny budeš len ťažko hľadať niekde inde.

Ako nalepiť tapetu na stenu?

Neboj sa, že ti to náhodou nepôjde. V každom jednom produkte si budeš môcť návod na použitie stiahnuť. Alebo sa pozri úplne dole na konci tejto kategórie, kde nájdeš podrobný návod k tomu, ako si ju môžeš nalepiť na stenu.

NÁVOD NA LEPENIE FOTOTAPIET

Materiál a náradie na lepenie fototapiet:

1. lepidlo na papierové foto tapety,

2. štetec na lepidlo,

3. valček na tapetovanie,

4. nádoba na prípravu lepidla,

5. rezák alebo nôž na papier,

6. ceruzka, pravítko,odmerka.

Odporúčame aby fototapety lepili minimálne dve osoby.

Príprava podkladu (steny) pre tapetovanie:

1. Steny je potrebné zbaviť nerovností. Neodporúčame lepiť tapetu na hrubozrnné omietky. Stena musí byť hladká a rovná.

2. Sadrokartónové steny, alebo steny, ktoré sú pokryté sadrovou omietkou, či iné savé povrchy ošetríme tak, aby sme ich zbavili pórov, ktoré by vsiakli lepidlo do seba a tým zabránili dôkladnému prilepeniu tapety na stenu.

3. Steny, ktoré sú maľované vyčistíme maliarskym mydlom a to smerom zdola na hor. Následne pretrieme steny brúsnym papierom , a tým docielime lepšie nanesenie lepidla.

4. Na steny , ktoré už tapetované boli použijeme prostriedky na odstránenie fototapiet. Následne pomocou hubky alebo štetky tapetu navlhčíme. Približne 15 minút po navlhčení odstraňujeme tapetu pomocou špachtle. Spravidla začíname smerom od hora dolu.

5. V prípade ak fototapety nalepujeme cez vypínače alebo zástrčky, je nevyhnutné vypnúť elektrický prúd a následne demontovať vypínače a prelepiť ich izolačnou páskou. Po nalepení tapety vyrežeme potrebný otvor.

6. Povrch pred nalepením fototapety musí byť čistý, suchý, adhézny, hladký bez nerovností, bez prachu a zbytkov farieb.

7. Prípravu podkladu je potrebné vykonať minimálne 24 hodín pred začatím samotného lepenia fototapety.

Príprava pre tapetovanie:

1. Pri nanášaní lepidla na tapetu je potrebné si vytvoriť dostatočný priestor na stole alebo na podlahe.

2. Pred samotným lepením foto tapety rozvinieme všetky časti tapety, aby sme zistili či nemajú nejaké chyby alebo deformácie. Dôležité je posúdiť či je správny motív, rozmer, správna farebnosť, ako aj či boli dodané všetky časti fototapety. Ak je tapeta z viacerých častí, je potrebné skontrolovať či na seba nadväzujú a či sú rovnakej farebnosti.

3. Lepidlo na fototapety je nevyhnutné pripraviť tak, ako je uvedené v návode určeným výrobcom.

Tapetovanie:

1. Na začiatku si vyberieme miesto, na ktoré budeme lepiť fototapetu. V pípade ak fototapeta obsahuje biely bezpečnostný okraj, je potrebné ho pred aplikáciou na stenu odstrihnúť. Pravítkom a ceruzkou si na stenu načrtneme línie okrajov fototapety.

2. Lepidlo na tapetu nanesieme štetkou alebo valčekom na nepotlačenú časť, pričom zbytočne dlho neprechádzame lepidlom cez fototapetu. Dodržiavame pri tom rovnaký čas (spravidla max. 1 minútu) na vsiaknutie lepidla na fototapetu.

!!! POZOR !!! Nanášame iba jednu vrstvu lepidla na danú plochu fototapety.

3. Fototapetu natretú lepidlom opatrne zložíme natretými stranami do vnútra na stred tak aby celá natretá plocha lepidlom bola zakrytá a tým bolo zabránené kontaktu so vzduchom čím sa zabráni rýchlemu vyschnutiu naneseného lepidla.

4. Pri zložení fototapety postupujeme opatrne, tak aby sme nevytvorili záhyby, ktoré by potom po nalepení bolo vidno. Ohnuté časti teda nezarovnávame, ale necháme ich ohnuté voľne. Rovnako dávame pozor, aby sme neohli rohy fototapety. Vždy treba mať na mysli, že fototapeta je papierová.

5. Prvý kus fototapety priložíme presne na označenú líniu. Venujeme tomu zvýšenú pozornosť, keďže od toho závisí celkové nalepenie fototapety. Rukami jemne pritláčame fototapetu do vtedy kým sa začne priliepať na stenu.

6. Následne valčekom pretierame fototapetu smerom od hora dole, a zo stredu von. Dávame pri tom pozor aby nevznikali vzduchové bubliny , a zároveň aby lepidlo vsiaklo rovnomerne. Môžu sa objaviť i menšie vzduchové bublinky, ktoré sa nedajú odstrániť valčekom. Tie by však mali zmiznúť po zaschnutí lepidla.

7. Pri viac časťových fototapetách postupujeme tak, že jednotlivé časti lepíme tesne vedľa seba. Pričom dbáme nato , aby vzory navzájom na seba nadväzovali. Pomocou handričky jemne odstránime zbytky lepidla.

8. !!! POZOR !!! Dôležité upozornenie. Keďže sa jedná o papierovú fototapetu, treba s ňou nanajvýš opatrne zaobchádzať. Nenaťahovať ju, aby sa neprederavila alebo neroztrhla, nepokrčiť ju alebo inač ju nepoškodiť neodborným alebo nepozorným použitím.

9. Časti fototapety, ktoré vyčnievajú odstránime za pomoci pravítka a rezáka či noža na papier.

Najčastejšie chyby, ktoré môžu nastať:

Ak necháme lepidlo pôsobiť na fototapete krátko, môžu vzniknúť väčšie vzduchové bubliny.

Ak lepidlo pôsobilo príliš dlho alebo bolo použité nevhodne môžu sa tapety v rukách rozchádzať.

Nedostatočná kontrola fototapety po doručení tovaru.

Dôležité UPOZORNENIE pre prípad reklamácie:

Po doručení je potrebné skontrolovať či:

- je dostatočná metráž pre plochu ,na ktorú chcem fototapetu použiť. Až potom fototapetu vybaľte z rolky.

- bol doručený správny vzor, rozmer či farebnosť.

- boli doručené všetky časti fototapety, a či jednotlivé časti na seba nadväzujú, ak sa jedná o tapetu z viacerých častí.

- nie je fototapeta po rozbalení roztrhnutá alebo pokrčená či inak poškodená.

Reklamovať sa dajú iba celé rolky fototapety v pôvodnom obale. Obal si uschovajte a nepoškoďte.

Reklamácia sa nevzťahuje na fototapety, ktoré už boli použité (nanesenie lepidla, nalepenie na stenu a podobne).

Za prípadné škody, ktoré by nastali pri použití tapety nezodpovedáme.

Pri lepení fototapety je potrebné dodržať stanovený pracovný postup a vhodné lepidlo pre fototapety.

MjY1ZDM0MD