S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok

Moderné bývanie
Hľadáš dokonalý valentínsky darček? Zamiluj si našu zľavu >>>

 

Blíži sa Valentín a premýšľaš, ako potešiť tých, na ktorých ti záleží najviac? Možno tento sviatok neoslavuješ, no aj tak premýšľaš o modernom obraze z fotografie, ktorý by sa ti hodil do rodinnej galérie? Teraz je ten správny čas kúpiť si ho za skvelú cenu!

 

Daj vedieť blízkym, čo cítiš. Ak ti slová nestačia, povedz to obrazom. Máme pre teba pár netradičných tipov, ktoré zaručene potešia a spôsobia prudko nákazlivý úsmev rodine, priateľom, všetkým, na ktorých ti záleží, ale predovšetkým tebe.

 

Vyjadri svoju lásku na plátne - daruj tlačený obraz z ľubovoľnej fotografie tých, ktorí sú tvojmu srdcu najbližší.


Len teraz so špeciálnou valentínskou zľavou 20%!

 

Fotka s tvojou láskou ako obraz - oživ spomienku na Váš veľký deň a zaves si ju na stenu v teple rodinného krbu. Takéto momenty sa oplatí prežívať zakaždým, ako sa pozrieš na svoj nový obraz na plátne v krásnych sýtych farbách, alebo v nostalgických a umeleckých odtieňoch čierno-bielej a sépie.


Každá návšteva sa bude u vás cítiť ešte domáckejšie a radi si pospomínajú na významný okamih vo vašom živote.

ons3.png

 

 

ons2.jpg

Fotka tvojho miláčika ako obraz - Vyjadri lásku k svojmu štvornohému členovi rodiny. Tvoj maznáčik tak môže spríjemňovať všedné i sviatočné dni a štýlovo dopĺňať interiér.


Obraz z vlastnej fotografie je najlepším nápadom, ako si dekorovať domov, pretože si k nemu vytvoríš silné citové puto a v akejkoľvek izbe bude odteraz ešte viac pohody. Láska vytlačená na plátne sa tak útulne premietne aj do tvojho domova. Tvoj nový obraz z fotografie sa stane ďalším čestným členom rodiny.

 

 

 

Fotka dieťaťa ako obraz - zastav čas a daj nám možnosť vytlačiť ti obraz z fotografie tvojej dcérky, synčeka, vnuka, vnučky, či akýchkoľvek milovaných ratolestí. Bude pre nás česť vyrobiť ti na mieru obraz z kvalitného prírodného plátna poctivej ručnej výroby, ktorým si môžeš spríjemniť domov a tešiť sa zo vzácnych rodinných okamihov.


Valentín nemusí byť len pre čerstvo zamilovaných, náš prvotriedny obraz z fotografie dostane určite aj starých rodičov.


ons1.jpg

 

 

 

ons5.jpg

Rodinná fotografia ako obraz - rodina je poklad nad všetkými pokladmi. My v obraznastenu.sk to vieme, a preto sa snažíme chrániť tieto hodnoty. Dovoľ nám zhotoviť pre teba a blízkych obraz tradičnej ručnej výroby, na ktorý používame špičkové talianske bavlnené plátno a kvalitné hrubé lišty.


Tvoj nový obraz z fotografie vytlačíme v digitálnej kvalite, na ktorej sa podieľajú naši špecialisti.

 

 

 

Fotka ako spomienka na dôležitý okamih - Chceš si zvečniť výlet, či moment, ktorý pre teba znamená veľmi veľa? Vyber si obraz na stenu vytlačený z fotografie a každú krásnu udalosť v tvojom živote, budeš mať pred očami každý deň a v každej situácii.


Chceme, aby sa tvoje bývanie premenilo na skutočný domov. Vytvor si domácu pohodu a relaxuj s obraznastenu.sk

ons4.jpg

 


Vyjadri lásku originálnym spôsobom. Povedz to našim unikátnym obrazom z fotografie. Nájdeš ho v ponuke v rôznych rozmeroch a vyhotoveniach (štvorec, obdĺžnik a panoráma), aby bol vytvorený presne podľa tvojich predstáv.
 

Andrea Leitmannová, redaktorka známej televízie. Ako býva a čo má rada?

Prezradila nám o sebe ...

 

Andrea Leitmannová (29),

mladá ambiciózna redaktorka známej televízie.

 

Každý deň ju vidíme v televíznych správach s pútavou, sviežou témou, ktorá nás nielen zaujme, ale často i vyčarí úsmev na tvári. Často sa venuje šoubiznisu a celebritám, no sama sa jednou z nich stáva.

 

Ako to vyzerá u nej doma, čo má rada a ako bude vyzerať jej vianočný stromček?

  

Andrea, vieme o tebe, že máš rada jedinečnosť a sleduješ aktuálne trendy. Čo podľa teba znamená mať krásny a pohodový domov?


Aby sa stal pre mňa nazvať domovom musí byť v prvom rade útulný. Musím tam cítiť domácku atmosféru, a to sme sa snažili dostať aj do nášho domu. Príjemné svetlé farby, vôňa sviečky, mäkké koberce a osobné doplnky ako fotky, knihy, kvety...

 


Nedávno si sa zabývala v novom. Ako si svoj domov zariaďuješ? Preferuješ moderný štýl interiérového dizajnu alebo sa riadiš vlastným vkusom?


Máme so snúbencom radi moderný štýl a jednoduché línie. Snažili sme sa dať veľke základné veci, ako napríklad obývačková stena, gauč a koberce do bielo-sivých farieb. Najmä preto, aby sme potom mohli jednoducho kombinovať farby. Ušiakové žlté kreslo a tyrkysové doplnky ako vankúše, rámčeky, sviečky, to nás zaujalo teraz. Možno budeme chcieť o pár rokov farby meniť a ľahšie je meniť iba doplnky. Určite sa v prvom rade ale riadime vlastným vkusom. Našťastie sa nám až tak nelíšia (smiech).

 


Ktorá izba je tvojou srdcovkou a čo v nej bezpodmienečne musí mať svoje miesto?


Mojou srdcovkou je obývačka. Je to srdce celého domu, kde trávime najviac času a je pre nás najpríjemnejšia. Už od začiatku som vedela, že v nej budem chcieť veľký obraz Londýna, ktorý bol pre mňa must have. A je tam (úsmev).

 

 

Vraj vedia farby a dekorácie ovplyvňovať náladu človeka. Akú skúsenosť máš s touto teóriou? Preferuješ konkrétnu farbu?


Som za svetlé farby. Aj keď sa mi páčia čisté línie bielej a sivej, musím mať okolo seba aj svetlé farby, ako je žltá, krémová a podobne. Na mňa táto teória jednoznačne platí. Keď sa pozriem na naše žlté kreslo, hneď sa usmejem. Konkrétnu farbu nepreferujem.

 


Obývačka je akýmsi spojovacím uzlom celej rodiny. Čo v nej podľa teba nesmie chýbať?


Presne tak, obývačka je to srdce, ako som už spomínala. Okrem môjho vysneného obrazu v nej musí byť pohodlná veľká sedačka. Kde si vieme oddýchnuť po práci a kde sa zároveň pohodlne usadí aj návšteva či rodina.

 


Každá žena miluje nakupovanie. Čo ty a bytové doplnky, dekorácie? Zapája sa do rozhodovania aj tvoj partner?


Milujem nakupovať doplnky do domu, ale musím sa krotiť, aby to tu nebolo predoplnkované (smiech). Veľa vecí sa mi páči, ale myslím, že ich stále dokážem s citom nakombinovať, našťastie. Fotorámčeky. To je moje. Mám ich veľa a sú všade. Mám rada okolo seba blízkych ľudí, aspoň takto na fotkách. Sú to spomienky a evokuje to pre mňa presne tú domáckosť. A kvety. Najradšej by som ich mala plno a všade, ale akosi sa nie o všetky dokážem postarať (smiech).

Marcel (partner) sa zapája dosť aktívne. Ja mu ukážem, čo sa mi páči, on povie svoj názor a keď je náhodou iný, väčšinou sa stane, že nakoniec mi dá aj tak za pravdu a páči sa mu to (smiech).

 


Sme radi, že si sa s kúpou obrazu obrátila na nás :) Kam si si náš obraz zavesila a čo sa ti na ňom najviac páči? Ukážeš nám ho?


Môj nádherný obraz Londýna je nad sedačkou, aby ho bolo dobre vidieť. Toto mesto milujem, je mojou srdcovkou a keď ho vidím, mám aspoň na sekundu pocit, že som tam. Páči sa mi, že je taký realistický, ozajstný.

 

 

KÚP SI OBRAZ AKO MÁ ANDREA LEITMANNOVÁ >>> TU <<<
Zvolila si si tlačený obraz. Rozmýšľala si aj nad maľovaným? Aký máš názor na obrazy na stenách v moderných interiéroch?


Obrazy dodávajú interiéru veľa emócií. Vyjadrujú osobnosť človeka, často jeho povahu a to, čo má rád. Tlačený obraz som chcela práve pre jeho realistickosť. A mala som pocit, že by sa nám tu maľovaný obraz ani veľmi nehodil.

 


Aká dekorácia nesmie u teba chýbať na Vianoce?


Nemám špeciálnu dekoráciu, ale tento rok si uletím a idem si kúpiť svetielkujúceho soba. Je veľký, možno pre mnohých gýčový, ale ja som sa doňho zamilovala (smiech). Bude stáť dnu v dome, aj keď mal ísť pôvodne na záhradu, ale tam by som si ho tak neužila (úsmev).

 

 

Ako bude tieto Vianoce vyzerať tvoj stromček? Máš svoje špeciálne vianočné ozdoby?


Tento rok bude náš stromček strieborno-tyrkysový, aby sa hodil k obývačke. Nesmú chýbať strieborné hviezdy. Sú jednoduché a krásne. Minulý rok sme ešte v predošlom malom byte mali len malý stromček, tak nám naňho stačili gule, ktoré máme. Ale stromček sa sťahovaním stratil. Nevieme, ako je to možné, lebo to nie je len taká maličkosť, ale on zmizol (smiech). Kúpili sme teda väčšiu jedľu a tu je výsledok.

 

 

VIANOČNÉ DEKORÁCIE A OZDOBY

KÚPIŠ >>>TU<<<


 

 

A čo darčeky? Stihla si už všetky nakúpiť, vrátane tvojich dvoch psíkov? Hoci ako vieme, ty si pre nich najlepším celoživotným darčekom. Počuli sme že si si ich osvojila z útulku, je to pravda?


Nakupujem priebežne posledné mesiace v roku, ale tento rok mi to vyšlo tak, že ešte dopĺňam. Samozrejme, darčeky dostane každý, aj naši chlpatí beťári. Teším sa, ako si budú labkami a zúbkami trhať baliaci papier s pochúťkami (úsmev).

Fletchera (veľký biely) ako dvojmesačného našla istá organizácia túlať sa v rómskej osade. Prešiel viacerými domovmi, až som našla jeho foto na Facebooku a šla som si preňho. Nikyho (krpec) som si vzala ako 10-mesačného ako kamaráta pre Fletchera asi po dva a pol roku. Mala som pocit, že potrebuje spoločnosť. Niky je z útulku z Veľkého Medera. Našli ho túlať sa po Mederi aj s inými psíkmi, s ktorými si vytvoril gang a robili zle (smiech). Bol to vodca gangu (smiech). A teraz je vodca Fletchera. Podľa mňa si už tí dvaja nevedia predstaviť bez seba existovať. A my zasa bez nich (smiech).

 


Veľmi pekne ti ďakujeme za rozhovor. Pevne veríme, že sa ti bude s naším obrazom bývať útulne, moderne a hlavne s dobrou náladou. Budeme radi, ak niečo odkážeš našim zákazníkom a čitateľom blogu ;)

Prajem všetkým nádherné sviatky, nech sa za ničím nenaháňajú a oddýchnu si aspoň na ten Štedrý deň. Lebo nemusí byť všetko okolo dokonalé a človek padať od únavy, podstatnejšie je že sa zastavíme  a užijeme si tento čas v pokoji. A nech si pod stromčekom nájdu nejaký krásny obraz ;)

 

 

 

Ako si ozdobiť vianočný stromček
Vianoce najkrajším sviatkom roka. Je to čas, kedy sa rodina stretáva a užíva si spoločné chvíle v teple domova. K tradičnej atmosfére neodmysliteľne patrí nádherný vianočný stromček. Je symbolom rodiny, a tak je to aj s jeho zdobením. Blikotajúce svetielka, žiariace ozdoby, vôňa ihličia a horúci punč sú základom pre rodinné ozdobovanie. Ak ale nechceš urobiť žiadnu chybu, prečítaj si naše  rady ako správne ozdobiť vianočný stromček.

 

ako ozdobit vianocny stromcek, rady a tipy

 


 


>>> TIPY NA DARČEK <<<

 


 

>>> VIANOĆNÉ GULE <<<

 

>>> ŠPECIÁLNE OZDOBY <<<

 

>>> KVETY NA STROMČEK <<<

 

>>> SVIATOČNÉ OBRUSY <<<

 

 

 

 

 

 

  • Vyber si tému tvojich tohtoročných sviatkov a podľa toho si zvoľ vianočné ozdoby. Chceš minimalistickú nordickú tému? Hodia sa ti metalické ozdoby? Alebo zvolíš tradičnú červeno zlatú? Vyber si tak, aby sa ti stromček hodil k zvyšku tvojho domova a nepôsobil chaoticky.


>>> OZDOBY KÚPIŠ TU <<<


  • Ak už máš ozdoby, zvolaj celú rodinu či priateľov, uvar si napríklad horúci punč a vytvor si dokonalú vianočnú atmosféru. Pusti si koledy, ktoré ťa skvelo naladia a hor sa na to!

zdobenie vianocneho stromceka
 

  • Podľa stromčeka si zvoľ správny stojan. Pre živé existujú totiž špeciálne stojany, kam dolievaš vodu, aby ti stromček dlhšie vydržal v plnej kráse. Stromček umiestni na miesto, kde bude stáť počas celých sviatkov a uisti sa, že má pevnú stabilitu. Pri umelom stromčeku poriadne roztiahni všetky vetvičky, aby stromček vyzeral husto.

ako ozdobit vianocny stromcek, vetvicky
 


  • Vytiahni vianočné svetielka, rozmotaj ich a skontroluj či všetky žiarovky svietia. Rovnomerne ich začni rozmiestňovať po vetvičkách odspodu nahor okolo celého stromčeka po celom obvode. Nakoniec ich zapni a poupravuj symetricky na vetvičkách.

ako ozdobit vianocny stromcek, vianocne svetielka
 

  • Ak máte tradíciu vešania čokoládových ozdôb, začni s nimi ako s prvými. povešaj najprv väčšie a potom menšie  kúsky.
 

  • Ako ďalšie vyber nerozbitné ozdoby, teda buď plastové, slamené či tetilné. Začni rovnako ako pri svetielkach zdola nahor. Veľké a špeciálne ozdoby si nechaj nakoniec, tak aby si ich umiestnil/a na prominentných miestach ako je predný stred stromčea a jeho vrchol.

ako ozdobit vianocny stromcek, bombule
 

  • Po nerozbitných ozdobách sa zameraj na sklenené ozdoby či ozdoby ostatných tvarov. Rozmiestni ich krovnomernie po stromčeku stále s pravidlom vačšie skôr nižšie a menšie na vrchol stromčeka. Umiestni ich blízko pri svetielkach aby sa v ich svetle pekne rozžiarili.

ako ozdobit vianocny stromcek, dekoracie
 

  • Pri ozdobách si pamätaj pravidlo, že na každej vetvičke by mala vysieť aspoň jedna.

  • Nakoniec prichádzajú ozdobné girlandy. Najkrajšie vyniknú keď ich obtočíš okolo stromčeka pekne na koncoch vetvičiek.

ako ozdobit vianocny stromcek, girlandy
 

  • Zdobenie vianočného stromčeka zakonči vianočnou hviezdou na vrchole. Teda nemusí to byť práve hviezda, môžeš si vybrať niečo špeciálne, ako napríklad anjela, santu, cíp či len veľkú zlatistú mašľu.

ako ozdobit vianocny stromcek, hviezda


 

 


 

Ustúp dozadu a venuj pohľad svojej práci. Uisti sa, že sa stromček nekýve zo strany na stranu. Pridaj či odober ozdobu podľa tvojho vkusu. Až budeš hotový/á, ostáva už len si pripiť so všetkými členmi zdobiaceho tímu a čakať na Vianoce.

 


grey christmas tree final How to Decorate your Christmas Tree

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

10 dôvodov prečo je obraz rovnako dôležitý ako tvoja posteľ / 2.ČASŤ

 

Keď si vyberáš posteľ, musí byť dostatočne veľká, pohodlná a vkusná. Ak sa dobre nevyspíš, celý deň máš úplne pokazený. Rovnako tak na teba vplýva aj obraz, na ktorý sa deň čo deň pozeráš. A nielen preto je jeho výber tak dôležitý.

 

Maľovaný obraz ťa dokáže správne naladiť. V kuchyni ti dodá plná misa čerstvého ovocia na obraze neskutočnú chuť do jedla. V miestnosti ktorá je orientovaná severne a nenájdeš v nej veľa svetla, môžeš slnkom na obraze “zaliať” celý interiér a nádherne ho presvetliť. Nežné no moderným štýlom maľované kvety nad posteľou ti zabezpečia príjemnú relaxačnú atmosféru so štýlovým dizajnom.

 

Prečítaj si ďalšie dôvody, prečo si vybrať maľovaný obraz a vyber si v našej pestrej ponuke obrazov >>> TU <<<

 


 

 

6. Inšpiruje a podporuje kreativitu


Tento dôvod je jasný - izba bez umenia je málo výrazná a chýba jej nápaditosť. Na druhej strane, originálne maľované obrazy podporujú kreativitu a umeleckú inšpiráciu. Je veľmi dôležité obklopiť sa umeleckými obrazmi v dome, kde vyrastajú deti, aby im toto umenie pomohlo v rozvíjaní kreatívneho myslenia.

 

 


 

7. Umenie štartuje komunikáciu


Zavesiť si maľovaný obraz na stenu je spôsob, ako prejaviť svoju osobnosť. Podľa výskumov sú hostia väčšinou zvedaví na výber umeleckých predmetov. Krásny maľovaný obraz je spôsob, ako ukázať tvoju umeleckú zbierku počas vášnivej konverzácie s hosťami.

 

 


 

8. Vytvára obývateľné prostredie


Dokonca aj v pracovni môže umenie pôsobiť komfortne. Domáca pracovňa sa tak môže zmeniť z miesta na prácu a biznis na relaxačnú a produktívnu. A to všetko zavesením umeleckého obrazu na stenu.

 

 


 

9. Udrží tvoj mozog aktívny


Umelci používajú umenie ako médium na vyjadrenie osobných myšlienok, politických či sociálnych pozadí, ale aj nato aby sme mohli ako pozorovatelia premýšľať. Často lúštime krížovky, kvízy či puzzle aby sme si udržali mozog aktívny. Dá sa to ale aj inou cestou, napríklad vlastniť doma originálny maľovaný obraz.

 

 


 

10. Relaxuj s obrazom

 

V uponáhľanom svete, kde prevláda stres, rýchlosť či produktivita by mal byť domov miestom na relax. Prísť domov po dlhom dni z práce, aby sme si sadli na gauč pred telku alebo pozerali na prázdnu stenu nie je ani zďaleka také upokojujúce. Vytvor si pozitívne myšlienky pohľadom na nádherný maľovaný obraz. 

 

VRÁTIŤ sa na 1.ČASŤ <<<

 

 

10 dôvodov prečo je obraz rovnako dôležitý ako tvoja posteľ / 1.ČASŤ

Originálny ručne maľovaný obraz sa stáva doslova kľúčovým objektom v modernom interiéri. Častokrát sa ale zanedbáva v porovnaní s výberom iného zariadenia do bytu či domu. Význam a dôležitosť výberu vhodného umeleckého diela však vplýva nielen na celkovú atmosféru bývania ale aj na náladu domácich či návštev.

 

Pozri si nasledujúce dôvody prečo si vybrať ručne maľovaný obraz

a vyberaj v našej širokej ponuke obrazov >>>TU<<<

 


 

 

1. Ponorí ťa do nálady


Výskumy mozgu odhalili, že pozeranie na umelecké dielo spúšťa uvoľnenie dopamínu v rovnakom centre mozgu, v ktorom sú uložené aj túžby, radosti a romantická láska.

 

Napríklad romantické a vznešené maľby krajiniek v tebe vyvolajú pokoj a potešenie z prírody a čistoty. Takýto obraz na stenu v tebe vytvorí vyrovnanú, harmonickú náladu a je ideálny do relaxačných miestností, napríklad do spálne.

 

 


 

2. Dodá tvojmu domovu osobitý charakter


Určite aj ty rád/rada vyjadruješ svoju jedinečnosť pomocou štýlu obliekania, výberu doplnkov, cez sociálne médiá či priateľov. Originálny maľovaný obraz v tvojom domove je tiež perfektnou cestou, ako prejaviť svoje umelecké a estetické JA. Cestou ako sa odlíšiť od bežných stereotypov a ukázať čo je v tebe.

 

Vytvor si svoj jedinečný domov. Ručne maľovaný obraz na stenu je tou správnou voľbou, ktorú budú obdivovať všetci tvoji známi. A aj ty sám/sama sa v spoločnosti takého diela budeš cítiť presne ako vo svojej koži.

 

 


 

3. Vyvoláva a vytvára spomienky


Existuje dôvod, prípadne celá kopa dôvodov, prečo si si daný obraz vybral/vybrala. Možno sa ti spája s návštevou Paríža a nesmrteľného Louvre či s návštevou inej metropoly. Možno obdivuješ majstrovskú techniku maľby, ktorú si zahliadol vo videu šikovného maliara na Facebooku. Alebo ti pripomína spomienku na široké pláne či človeka, s ktorým si sa po nich prechádzal. Možno ti pripomenie fashion kombináciu farieb tohtoročnej “in” módnej štylizácie. No môže ti pripomenúť aj spomienku ako si prvýkrát prešiel rukou po štruktúre maľby a obdivoval ručnú prácu našich maliarov.

 

Vždy keď sa naň pozrieš pocítiš hrdosť a pýchu. Svojim uchovaním zážitkov ti bude najkrajším súkromným albumom spomienok.

 

 


 

4. Celá paleta farieb na stene ako na dlani


Dodaj svojmu domovu hlbší význam a zlaď si celý interiér. Nechaj ho farebne vystúpiť z pozadia už opozeranej izby a prinúť známych opäť obdivovať tvoj vycibrený vkus. Originálna maľba vytvára kľúčový bod, srdce izby, ktoré zaujme každého obdivovateľa.

 

 


 

5. Vytvára dojem dokonalého domova

 

Keď máš prázdne steny, izba nemusí síce vyzerať zle, ale na prvý dojem pôsobí nedokončene. Ako by si sa nedávno presťahoval či maľoval steny. Jediné izby, ktorým slušia biele prázdne steny sú práčovne, garáže, pivnice, či iné funkčné miestnosti.

 

Nezabúdaj, že izba s obrazom na stene vytvára príjemný a útulný domov, v ktorom sa všetci rodinní príslušníci budú cítiť dobre, ako doma. 

 

>>> 2.ČASŤ už čoskoro

 

 

LOFT - bývanie bez pravidiel

 

Slobodný štýl alebo štýl bez pravidiel - to je loft. Tento štýl bývania je snom každého, kto miluje priestor.

Loft vznikol rekonštrukciou výrobných hál či skladíšť na bývanie. Kedysi to bola možnosť lacného bývania, kedy boli náklady na takéto bývanie naozaj zanedbateľné.

Tento štýl sa stal populárnym najmä medzi umelcami, ktorí ho využívali aj ako ateliér, v ktorom vystavovali svoje umelecké diela - obrazy na plátne.

V súčasnosti je tento štýl opäť v kurze. Dominantnými znakmi je bohatý priestor, vysoké stropy, veľa svetla a málo nábytku. A žiadne pravidlá.

modern-green-mosler-lofts-design.jpg
tumblr_mxtopvVLv61rayvjao1_1280.jpg

Takýto priestor si už nevyžaduje množstvo dekorácií, snáď iba obraz na stenu, ktorý by mu dodal pomyselnú bodku a vdýchol doň kus umenia.

Dušu mu vdýchnu ručne maľované obrazy na stenu v štýle popart. Pestrú ponuku nájdeš tu >>>

Prípadne stav na moderné tlačené obrazy na plátne značky LORIS ART, ktoré nájdeš priamo tu >>>

 

 

  

 

 

4 štýly, 4 svety

Pastelové odtiene

V pastelových tónoch - nežnejší štýl, ku ktorému sa hlásia skôr ženy. Pastelové odtiene sú typické pre štýl Shabby Chic, ktorý je inšpirovaný francúzskym vidiekom. Predovšetkým ho nájdete v doplnkoch s označením Provence - teda klasickými symbolmi Provensálska - levanduľa, kohút, biely nábytok s puncom minulosti (ošúchaný efekt). Interiér je teda zladený do svetlých odtieňov, vačšinou je základom biela.

Pastely sa vynímajú aj v romantickom štýle, ktorý má korene v anglickom viktoriánskom období. Ide o honosnejšie zariadenie domova inšpirované kráľovskou rodinou. V prvkoch často dominujú vzory ruží, zlatá, ružová, či strieborná farba a zložitejšie ornamentálne detaily nábytku.

Etno štýl

Najčastejšou farbou, ktorú s obľubou využívame na zariadenie nášho domova, je hnedá, alebo jej podobné neutrálne varianty. Zemité odtiene predstavujú návrat k prírode, harmóniou, ktorá sa dotýka rôznych filozofických smerov. V neutrálne zladenom prostredí sa cítime príjemne a veľmi dobre k nemu vieme zladiť doplnky a dekorácie. Skutoční znalci a vyznávači dotyku s prírodou radi siahajú po prvkoch, ktoré majú pôvod v Afrike. Drevené, prútené, kožené, či kamenné - to všetko sú materiály z prírody, ktoré zdobia etno domácnosť.

Ak sa prejdete po predajniach s dekoračnými predmetmi, zistíte, že tam nájdete veľké množstvo sôch z afrického života - ľudí, slony, žirafy, zebry a iné. K obľúbeným patria aj bytové doplnky ako záclony a závesy a posteľné prehozy v neutrálnych tónoch. Pre inšpiráciu vám odporúčame galériu etno obrazov>>>

Závan luxusu

Mnohí z nás si doprajú doplnky, vďaka ktorým bude interiér vášho domova honosnejší. Obzvlášť v priestore s vysokým stropom sa vynímajú doplnky v odvážnych farbách, ktoré sú buď tmavšie, alebo presvetlené. Základom sú materiály ako satén, zamat, kryštály a kráľovské vzory s prívlastkom royal.

 

Tento štýl má pôvod v baroku, preto je bohatšie zdobený. Ak si zariaďujete bývanie luxusne, nezabudnite ani na zrkadlá a sklenené prvky, ktorými docielite ten správny lesk. Bohatú ponuku luxusných doplnkov nájdete aj tu>>>

Pop-art

Farebný pop-art je plný kontrastov, rovnako, ako zástupcovia tohto štýlu. Popartové diela, aj bývanie v tomto duchu využíva veľa sýtych farieb, ktoré sa vyberajú na základe čo najväčšieho kontrastu. Interiér tak pôsobí veselo, mlado, no hlavne pestrofarebne. Keďže pop-art je sám o sebe výrazný, volia sa k nemu jednoduché moderné línie nábytku, ktorý pôsobí nadčasovo, priam futuristicky. Okrem strohosti, bez zbytočných ornamentov prevládajú hranaté tvary. Typickým zástupcom vhodným pre umiestnenie doplnkov v znamení pop-art je škandinávsky štýl, alebo loft - “továrenský” druh bývania.

 

Ktorý štýl vás najviac oslovil? Neváhajte sa nám pochváliť, tešíme sa z každého komentára.

 

Vaša Inga

 NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Obraz s textom: Aby Váš domov prekvital radosťou

Koľkokrát ste už čítali, videli, či počuli, že ak chceme dosiahnuť nejaký cieľ, najlepšie je napísať si ho a umiestniť na viditeľné miesto Vizualizácia má obrovskú silu, ktorá pôsobí na naše podvedomie. Čím viac si daný citát, obraz, či zvuk pripomíname, tým viac ostáva v našich myšlienkach.

Môžeme teda povedať, že takouto motiváciou sa aj náš mozog naladí na pozitívne myslenie, a tak budeme šťastnejší.

Po čom človek túži viac, než po radosti a šťastných okamihoch?

Chceme Vám priniesť veľa pozitívnej nálady, a preto sme vybrali moderné doplnky do interiéru, ktoré Vás určite oslovia. S citátmi na stenu bude aj Váš domov o čosi radostnejší. Radosť predsa spája rodinu, priateľov a blízkych.

Obrazy na plátne s textom

Tieto trendové citáty boli starostlivo vytvorené našimi grafikmi, aby sme na Vašej tvári vyčarili úsmev. Možno Vám zlepšil deň citát na tričku milej slečny v MHD, teraz si ho môžete zavesiť vedľa zrkadla, aby ste sa na seba mohli usmiať a utvrdiť sa, že si užívate život plnými dúškami.

V obrazoch na plátne s textami sme spojili nádheru prírodných motívov spojenú s najmodernejšími grafickými prvkami vo veselých odtieňoch, aby sme Váš domov ozdobili trendovo a originálne.

 

Vybrali sme tie najkrajšie slová, s ktorými sa spája život, aby ste ich mohli mať neustále pred sebou.

Nálepky na stenu vo forme citátov

Dotvorte si atmosféru skutočného domova citátom na stenu, ktorý je vyrobený zo špeciálnej samolepiacej fólie. Tieto citáty majú oproti jednoduchej maľbe na stenu tú výhodu, že ich môžete kedykoľvek jednoducho odstrániť bez zvyškov lepidla, lepenie je pohodlné a rýchle. Fóliu dostanete spolu s tzv. prenosnou fóliou, ktorá Vám pomôže ľahko citát nalepiť. Máme ich dostupné v rôznych farbách, výber je len na Vás.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Moderné nástenné hodiny s vlastným príbehom

Čas je v dnešnom svete vzácna veličina, s ktorou treba šetrne narábať. Všetko sa zrýchľuje a je skutočným umením nájsť si čas na ozajstné hodnoty. Nie je to ľahké, no s každou chvíľou strávenou v kruhu rodiny vo Vašom domove sa tento čas ráta dvakrát. A určite Vám minimálne dvakrát poďakuje. Aj my Vám chceme spríjemniť každú vzácnu chvíľu. Predstavujeme Vám hodiny, s ktorým budete čas vnímať originálnym, moderným pohľadom.


Prvou zastávkou je naplnenie afrického sna. Ak obľubujete krásne prvky inšpirované týmto kontinentom, odporúčame Vám hodiny v SAFARI štýle. Obzvlášť sa hodia k etno nábytku a doplnkom v zemitých, prírodných farbách. Zastavte svoj pohľad na krásnych hodinách a doprajte si harmóniu.

 

Balónový úlet

 

Ďalšou návštevou je uletená balónová nálada. Tieto zaujímavé a veselé nástenné hodiny sú ideálne do detskej, či študentskej izby, no rozžiaria aj interiér, v ktorom chcete zladiť pútavé sýte farby, napríklad v štýle popart. Moderný dizajn je nielen o decentnosti, ale aj o tom, čo daná farba o človeku vypovedá. Optimisti, s týmito hodinami určite zabodujete.

VINTAGE & RETRO


Pre nežnejšie duše a milovníkov vintage štýlu sú určené nástenné hodiny s motívom lietajúcich motýľov. V našom e-shope ich nájdete v rôznych odtieňoch od čiernej, kovovej medenej, či dokonca zrkadlovej farby - tá vám zároveň poslúži ako zrkadlo a dokonale rozjasní aj tmavšiu miestnosť. Všetky naše nástenné hodiny sa jednoducho lepia na stenu a výsledný efekt je len na Vás. Môžete si ich ľubovoľne rozmiestniť tak, aby Vám krásne vyplnila interiér.

Čas na šálku kávy


Ak hľadáte vhodný doplnok do kuchyne, kávová prestávka je tým správnym tipom. Nájdete ju u nás vo viacerých moderných odtieňoch. Ak radšej preferujete čajový večierok, zaujmú Vás nástenné hodiny s motívom čajovej konvičky. Strážte si svoj čas na doplnenie energie s našimi hodinami.Letom svetom

Ďalším uleteným doplnkom pre Vašu stenu môžu byť hodiny v klasických decentných a elegantných odtieňoch s motívom letiacich vtákov. Zvláštnosťou týchto hodín je, že potešia rovnako nadšencom moderných línií v oblasti bývania, a zároveň otvárajú priestor pre naplnenie nostalgických predstáv citlivejších duší. Vtáci, symbol slobody, ale aj starodávneho vintage štýlu, Vám prinesú originálny pohľad na čas v každom priestore Vášho domova.

Moderné nástenné hodiny, ktoré Vás očaria na prvý pohľad.
Vaša Inga

 

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

RODOSTROM na Vašej stene

Viackrát ste nás kontaktovali so záujmom o nálepky na stenu, ktoré by boli prispôsobené presne na mieru Vašich predstáv a vyjadrovali kúzlo domova.

 

 

Jedným z Vašich nápadov bol aj rodostrom s priestorom na lepenie fotografií. Sme nadšení, že sme v čo najkratšej dobe splnili Vaše priania a chceme Vám predstaviť tieto naše úžasné novinky.

Vyberte si nálepku na stenu, ktorá sa prispôsobí veľkosti Vášho interiéru. Na výber máte dva druhy stromov - prvý je stvorený na optické zvýšenie miestnosti, pretože jeho konáre smerujú skôr na výšku.

 

Druhý typ Vám nádherne vyplní stenu dlhého interiéru, alebo ho urobí opticky širší. Ponúkame ich v 3 variantoch veľkosti L (80x120 cm), XL (100x150 cm) a XXL (120x180 cm). Nezáleží na tom, v ktorej izbe chcete nálepku umiestniť, sme pripravení na plnenie Vašich predstáv.

 

Preto sme pre Vás vytvorili paletu odtieňov, ktoré si môžete na Vašu novú nálepku zvoliť. Odteraz sa stane rodostrom s fotkami Vašej rodiny cenným a štýlovým doplnkom Vašej obývačky, jedálne, či inej miestnosti, v ktorej radi trávite čas. Zvečnením rodostromu na stene budete mať ešte bližšie k vnímaniu rodinného puta. Nálepka, vyrobená zo špeciálnej matnej samolepiacej fólie, Vám dodá potrebnú silu aj v chvíľach, keď to budete potrebovať. Vďaka rodostromu budete mať jasnú predstavu o plynutí času a určite sa dozviete veľa vzácnych poznatkov pri sledovaní jednotlivých fotografií.

 

Rodina je ako strom… rozrastá sa do konárov a spolu ako jeden celok odoláva nástrahám počasia, či vrtochom ročných období. Zvolili sme si práve listnatý strom, ktorý má hlboké korene a po každej zime na ňom rastú nové púčiky - sú znakom porozumenia, úcty a lásky. Rodina je miesto, kde sú všetci blízki spolu.

 

Vaša Inga

 

 

 


 NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Obraz na stenu s údajmi vášho bábätka

Narodenie dieťatka je jedným z najkrajších momentov v našom živote. Týka sa nielen šťastných rodičov, ale aj všetkých blízkych, ktorí sa tešia novému členovi rodiny.


Práve takéto nádherné chvíle v živote by sme sa mali snažiť zvečniť. Snažíme sa Vám prinášať špeciálne produkty pre uchovanie cenných spomienok a tentokrát sme sa zamerali na tých najmenších. Predstavujeme Vám obrazy na stenu vyrobené presne na mieru Vášho bábätka. Život prináša jedinečné chvíle a my Vám ich pomáhame uchovať v jedinečných obrazoch.

 

Stačí, ak nám napíšete presné údaje Vašej ratolesti a náš tím sa postará o výrobu personalizovaného obrázku. Na obraze tak budete mať okrem mena zvečnený aj deň narodenia dieťatka, čas, hmotnosť v gramoch a výšku v centimetroch spolu s dňom v týždni, kedy sa na vás novorodeniatko prvýkrát pozrelo, chytilo vás za ruku, či nádherne usmialo. S obrazom na stene budete na tento moment spomínať ešte častejšie.


 

 

Navyše, ak vaše dieťa vyrastie, obraz s ním ostáva, a tak bude mať aj on/ona prístup k svojmu významnému dňu. Mať na stene obraz s údajmi bábätka znamená nezabudnúť na žiadne jeho narodeniny a pripomenúť ich blízkym...bez ohľadu na počet rokov, ktorý oslavuje.

Obrazy vyhotovujeme v troch rôznych variantoch: modro-hnedá pre chlapčeka, neutrálna béžovo-hnedá pre obe pohlavia, alebo ružová pre dievčatko.

 

 

Obraz na stenu pre NAŠE DIEVČATKO

 

Julka, Terezka, či Kristínka...odteraz môže byť detská izba pyšná na meno vášho dievčatka. Očarí vás prepracovaný dizajn s milou sovičkou-parádnicou, ktorá uviazanú bodkovanú mašličku.

 

Každá návšteva blízkych bude obohatená o komentár k tomuto originálnemu obrazu. A to je jeden z ďalších dôvodov, prečo si uchovať niekoľko pre nás významných čísel a slov.

Obraz na stenu pre NÁŠHO CHLAPČEKA

 

Meno budúceho slávneho futbalistu, speváka, či astronauta sa bude so špeciálnou hrdosťou vynímať nad detskou postieľkou. Béžovo-hnedý dizajn je navyše navrhnutý tak, aby ste si mohli obraz zvoliť aj pre dievčatko.

 

Záleží len na vašich predstavách a farbách interiéru, ktorý ste si pre dieťatko vybrali. Snažíme sa vyhovieť vašim požiadavkám a našu ponuku personalizovaných obrazov na mieru budeme do budúcna rozširovať.


 

Dúfam, že ste z týchto nápadov a našich budúcich projektov rovnako nadšení, ako ja. Majte pekné slnečné dni a nezabúdajte, že rodina je poklad, o ktorý sa treba starať s láskou a porozumením.

 

Vaša Inga

 

 

 

 NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Leto pri mori

Možno už máte za sebou tohtoročnú dovolenku, pri mori, na horách, či ste ju strávili pozorovaním krás Slovenska - nie je dôležité, aké miesto ste si vybrali na oddych, ale to, aké spomienky si odtiaľ prinášate.

Leto je obdobím, kedy každý z nás rád cestuje, spoznáva nové miesta, čerpá pozitívnu energiu, ktorou nás obdaruvávajú slnečné lúče, aby sme mali dostatok síl aj do chladnejších dní.
Napriek horúčavám, ktoré nás obklopujú, vieme si nájsť vlastný spôsob na relax. Skúste si svoj domov obohatiť o obrazy z ciest, aby všetky momenty ostali zvečnené. Máme pre vás niekoľko tipov:

 

Obraz z fotografie


Odteraz sa môžete preniesť na pláž, či rodinný výlet zakaždým, ako sa pozriete na obraz vyrobený z vašej fotografie.

 

Jedinečný zachytený moment a radosť na tvárach vašich blízkych - to je správny spôsob, ako čerpať sily ešte dlhý čas po vašom vytúženom relaxe. Obraz z fotografie je navyše skvelým tipom na darček,  či poďakovanie za krásne spoločné chvíle.

 

Ručne maľovaný obraz s motívom mora


Ak ste milovníkmi a zberateľmi krásnych ručne maľovaných obrazov, prinášame Vám niekoľko tipov z našej galérie. Práve obrazy s morskou tematikou vedia v interiéri vytvoriť špeciálnu atmosféru, a to bez ohľadu na ročné obdobie.

 

Námornícky štýl predstavuje moderný spôsob vyjadrenia túžby po oddychu, bezstarostnosti a radosti. Zavesiť si na stenu obraz s motívom mora znamená slobodu a vlastnú terapiu.

Jednodielne a viacdielne tlačené obrazy na plátne

 

Ak máte moderný domov, tieto obrazy vám určite spestria každú stenu, ktorá si žiada svoju jedinečnú atmosféru. Urobte si v obývačke exotický kútik a preneste sa na horúci piesok, po ktorom môžete kráčať až do západu slnka.

 

Vyberte si z našej ponuky viacdielnych obrazov, ktoré vám na stene umožnia poskladať mozaiku dokonalého pocitu šťastia.

Jedinečné obrazy Slovenska pod značkou LORIS ART

 

 

Pre pravých Slovákov, ktorí svoju dovolenku radi obetujú čerstvému horskému vzduchu, zelenej prírode, bohatej faune a nádhernej architektúre máme určené jedinečné obrazy značky LORIS ART. Vyberte si svoje obľúbené mesto, s ktorým Vás spájajú špeciálne spomienky.

Fototapety na stenu


Teraz sa môžete vydať na miesto vašej dovolenky vo veľkom rozlíšení. Krásne motívy fototapiet pripomínajú reálny pocit, cez ktorý sa prenesiete do svojej vytúženej destinácie.

 

Fototapeta zároveň zútulňuje priestor Vášho domova a dodáva mu ďalší rozmer. S fototapetou budete mať pocit, že teleport bol už dávno vynájdený.

 

Verím, že sa inšpirujete našou ponukou a prenesiete si do svojho domova na pamiatku kúsok z Vašich letných dobrodružstiev.

Vaša IngaNÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Kuchyňa na zjedenie

 


Zamýšľam sa nadtým, že kuchyňa je miesto, v ktorom sa zdržiavame prevažnú časť dňa. Dobre, možno v nej strávime menej času než v posteli, v práci, či pri pozeraní televízie, ale táto miestnosť má v našom živote veľmi významnú funkciu. Je to miesto, kde sa menia naše predstavy na pôžitok. Kuchyňa je také domáce laboratórium, v ktorom môžeme experimentovať, snívať a pripravovať si pokrmy pre telo aj dušu. Často sa pri stole stretávajú všetci členovia rodiny, aby si spolu vychutnali vzácne chvíle. Táto miestnosť si práve preto zaslúži dýchať kúskom umenia, originality, či inšpirácie, ktorá nás ešte viac povzbudí pri varení, pečení, zaváraní a maškrtení.


 

Kávový nadhľad

 Pre fajnšmekrov kofeínu a bohatej arómy a chuti. Ak sa kávou začína každý váš deň, tento HD obraz je stvorený pre atmosféru vašej kuchyne, či jedálne.

 

 

Navyše, s výraznou škoricovou arómou.


 

 


Zdravo a farebne

 

 

Každý vie, že v zelenine sa nachádza mnoho dôležitých vitamínov a minerálov, s ktorými náš organizmus môže prekvitať.

 

Aby ste pri servírovaní nezabudli na zeleninu, oživte si ňou aj stenu vašej kuchyne. Zdravo a hravo do papkania vitamínov!

Korenie života

 


Inšpirujte sa orientálnou kuchyňou, v ktorej nájdete pestrofarebné koreniny a nespočítateľné množstvo aróm a chutí.

 

Korenie je dôležitou prísadou v kuchyni aj v živote.

 

Pre mlsné jazýčky


 

 

Niečo malé sladké k šálke kávy. Len tak. Čokoládové bôby, rovnako ako aj káva, v sebe ukrývajú množstvo blahodarných účinkov.

 

Oslaďte si preto aj vašu kuchyňu.

 

 

V továrni na čokoláduPre všetky gazdinky, ktoré sa radi realizujú v cukrárenskom svete. Čokoláda nepotrebuje žiadny komentár, zje sa sama.

 

Náš tip: zvoľte si viacdielny obraz, pri ktorom motív ešte viac vynikne a priestor bude voľnejšie dýchať.A čo dnes? Lečo.
Kuchyňa je miesto pre inšpiráciu, experimentovanie a vytváranie kontrastov chutí.


Ak radi vymýšľate nové pokrmy, najmä tie z vegetariánskej kuchyne, ručne maľovaný set obrazov je pre vás to pravé paprikové.


Ovocný kútikSvieža oranžová farba podporuje chuť do jedla a robí interiér útulnejším a sviežejším.


S pomarančmi na stene máte potešenie z kŕmenia zaručenú. Tieto veselé kolieska vám zakaždým spríjemnia deň.


Africká inšpiráciaPokiaľ túžite vniesť do vašej kuchyne dúšok exotiky, máme pre vás ručne maľovaný viacdielny obraz v zemitých tónoch.

 

Nenápadne vyplní takmer každý priestor, preto je vhodný aj ako dar. V našej ponuke nájdete obrazy s rôznorodými motívmi, teraz vám však prinášame niečo z etno kuchyne.

 

 

Obraz ako vínoKvalitný ručne maľovaný obraz je ako dobré víno...zreje pomaly v očiach umelca a postupne dozrieva na plátne.

 

Rovnako sa rodil aj tento obraz, ktorý podčiarkuje mužskú silu a je ideálnym darom pre každého oslávenca s vycibreným vkusom pre umenie.

 

 

Moderne na rôzne spôsobyĎalším nápadom, ako rozžiariť vašu kuchyňu, je nálepka na stenu zo sveta kávy...

 

Macchiato, latte, či espresso… na akú kávu máte chuť dnes?Čas na kávuAk zvažujete doplniť stenu svojej kychyne o hodiny, siahnite po kávovom opojení.

 

Hodiny jednoducho nalepíte na stenu, pričom jednotlivé diely môžete ľubovoľne umiestniť.

Čajový večierok o 5tej

 Ak vám viac vonia čaj, než káva, usporiadajte si čajový večierok o 5tej.

 

Aby ste nezabudli postaviť čajník s vodou, pomôžu vám k tomu tieto krásne a originálne nástenné hodiny.


Marhuľová
Kuchyňa by mala, rovnako ako všetky miestnosti, dýchať životom.

 

Sviežosť a útulnosť vám prinesú napríklad tieto krásne závesy v marhuľkovej farbe, ktorá je rozhodne na zjedenie.


Veselô a bodkovanô aj v kuchyni

 Bodky sú in, retro, aj hudba budúcnosti. Sú roztomilé, pútajú pozornosť a nikdy vás neomrzia.


Doprajte si tieto puntíkové závesy v neutrálnom odtieni, ktorý navyše ladí s kávou, či čokoládovým zákuskom.


Vaša Inga

 NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Obrazy na balkón? Rozhodne áno.

 

 

 


Ako si vkusne, jednoducho a originálne zariadiť terasu, loggiu, či otvorený balkón, je v týchto horúcich dňoch téma č. 1 v kruhoch všetkých kreatívcov. Ide o priestor, kde si chceme vychutnať rannú kávu s prvými slnečnými lúčmi, len tak sa slniť a relaxovať s knihou v ruke, či pripraviť večerné posedenia s rodinou a priateľmi.


Tropické večery nás často inšpirujú aj na grilovaciu párty, bez ohľadu nato, či bývate v dome, alebo domovom byte.

V dnešnom blogu vám ponúkame návod plný inšpirácií, aby aj vaša terasa dýchala umením. Odporúčame drevený, paletový, alebo ratanový nábytok s niekoľkými vankúšmi pre pohodlie. Dôležité je zladiť prvky do harmónie farieb, štýlov a do tohto plánu zahrnúť aj špeciálne dekorácie určené na skrášlenie exteriérov - kvetiny a UV obrazy.


Rastliny dodajú rozpálenému prostrediu svieži dojem. S každým črepníkom si na balkón prenesiete kúsok prírody, ktorá chladí, harmonizuje a zútulňuje aj priestory menšej rozlohy.

Ďalším netradičným doplnkom je obraz na stenu terasy. Naším tipom sú tzv. UV obrazy, ktoré sú svojimi vlastnosťami ideálnou balkónovou ozdobou.

 

Sú vyrobené špeciálnou technológiou tlače, ktorá odoláva slnečným lúčom, a preto vám obraz nevybledne ani pri vystavení na priamom slnku. Nájdete ich v mnohých moderných motívoch, ktoré sú natiahnuté na široký 4 cm rám, čo na stene vytvára pôsobivý 3D efekt.

Vaša balkónová galéria

 

Odteraz sa môžete svojimi obrazmi pýšiť zvnútra aj navonok. Domácu galériu si nemusíte vytvárať len na stenách obývačky, vyobrazte si ju na svojom balkóne, kde oveľa viac vyniknú aj jednotlivé odtiene a umelecké ťahy štetcom.

 

Vyhotovenia UV obrazov sú originálne dizajny, ktoré prenesené na plátno pripomínajú reálnu maľbu akoby vytvorenú umelcovou rukou. Môže zato špeciálna tlač na štrukturované plátno, pomocou ktorého každý obraz ožíva do nových rozmerov.

Ďalšou skvelou vlastnosťou, ktorá vás určite poteší je ich vodeodolnosť, avšak neodporúčame obrazy vešať na miesta, kde sú vystavené priamemu premočeniu od zrážok.

 

Vo všeobecnosti však UV obrazy statočne odolávajú všetkým neduhom poveternostných podmienok a zvládnu vám prinášať radosť počas mnohých letných chvíľ.

Naši umelci sa snažia priniesť vám veľa rôznorodých motívov, ktoré sa používajú na výrobu UV obrazov. Motivujeme sa najmä prírodou, farbami charateristickými pre rôzne ročné obdobia, ale aj trendovým retro dizajnom. Najviac zo všetkého však obľubujeme pestré farby, ktoré vidno aj na diaľku.

 

Nezáleží na tom, v akom štýle ste si vytvorili relaxačné miesto na vašom balkóne, či terase, s našimi obrazmi získa tento priestor vždy nový, pútavý rozmer. Doprajte vášmu balkónu skutočne letný dizajn, aby boli dni vašej dovolenky ešte krajšie a veselšie.

 

 

 

Prajem Vám príjemné letné posedenia s vašimi blízkymi.

Vaša Inga

 


 

 
Vyrobte si trendový nábytok z paliet

 

 


Hľadanie alternatív pri zariaďovaní interiéru Vášho domova je v súčasnosti veľkým trendom. Všeobecne platí, že čím netradičnejšiu surovinu na zhotovenie nábytku, či dekorácie použijete, tým originálnejší bude výsledok Vášho kreatívneho tvorenia.

 

Okrem pohodlia a radosti z ručnej výroby budú Váš domov obdivovať aj všetky návštevy, ktoré Vaše dielo uvidia na vlastné oči. Isto ich to inšpiruje, podobne, ako oslovil nás trend výroby nábytku z drevených paliet.

Drevené palety sú materiálom, ktorý je celkom ľahko dostupný a takisto aj jeho cena sa odvíja v prijateľnom čísle. Občas máme dokonca možnosť každodenne “zakopávať” o drevené palety, a tak ich namiesto obchádzania môžeme veľmi prakticky využiť na vynovenie domova.

 

Ponúkame Vám rôznorodé tipy do interiéru aj exteriéru, kde si s pomocou paliet môžete poskladať netradičné druhy nábytku, z ktorých Vám padne sánka.


Osviežte si obývačku


Pomocou paliet môžete vyskladať police, konferenčný stolík, či skrinku pod televízor.

Praktickou radou je aj namontovanie koliesok, vďaka ktorým sa Vám bude ľahšie upratovať, manipulovať a priestor miestnosti získa nadýchaný efekt a väčší priestor pre Váš oddych.

Výsledný tvar môžete prefarbiť podľa vlastných predstáv, alebo si vytvoriť kontrastný kúsok, ktorý presvetlí Vašu obývačku (ako na obrázku). Ideálne sú nato akrylové farby s matným, lesklým, alebo metalickým efektom.

Palety sa môžu aj prelakovať vodeodolným lakom, získajú krásny hodvábny lesk. Určite to oceníte, keďže lepšie odolajú poškriabaniu a každému z nás sa podarilo vyliať pohár s kávou, vodou, či vínom. Moderné je takisto vytvorenie ošúchaného vintage efektu. Návod ako ho dosiahnuť a množstvo kreatívnych produktov na dotvorenie drevených paliet ponúka bieladuha.sk.

Paletové kreácie ani zďaleka nekončia pri stolíkoch; môžete sa pustiť do výroby nových sedačiek, či kresiel. S chuťou do tvorenia to zvládne každý začínajúci bytový dizajnér, či laik.


Nie vždy je výhrou zbaviť sa starej sedacej súpravy - nechajte si matrace a umiestnite ich na základ vyrobený z drevených paliet. Rohové sedačky, kanape, či menšie kreslá pre Váš relax, to všetko môže teraz získať nové rozmery.


Cez hotovú sedačku prehoďte deku, alebo prehoz s krásnym dizajnom, farebne ladiace vankúše v rôznorodých motívoch a nad ňu umiestnite moderné viacdielne obrazy a dekorácie, s ktorými sa priestor Vášho domova rozžiari a omladne.

Z obývačky do jedálne


Tipy na ľahkú a finančne nenákladnú výrobu nábytku sa okrem obývačky dajú realizovať aj v ostatných priestoroch Vašej domácnosti. Skúste si navrhnúť nový jedálenský stôl, pult, bar, komodu, či stoličky a Vaše rodinné posedenia sa budú vďaka pohodliu oddnes viac násobiť a predlžovať do neskorých popoludní a večerov.

 

Ak máte radi praktické zariadenie jednoduché na údržbu, umiestnite na stôl sklenenú plochu, ktorou vyrovnáte medzery v paletách a pekne na nich ukáže aj prestieranie.

Oddychujte na posteli z paliet


Ak ste nenašli posteľné rošty svojich snov, zdali sa Vám pridrahé, alebo Vám nevyhovovala kvalita, skúste sa o svoj pohodový spánok postarať vlastnými rukami.

Navrhnite si ľubovoľné rozmery postele, premaľujte ich na svoju obľúbenú farbu napríklad použitím jemnej dekoračnej akrylovej farby s kriedovým sýtym efektom. Teplo domova docielite umiestnením matracov, či ozdobením vankúšmi a posteľnými prehozmi.

Ak sa zamýšľate nad zariadením detskej izby Vašich ratolestí, palety môžu byť tým správnym riešením. Navyše, dajú sa využiť aj kreatívne, okrem premaľovania z nich môžete vytvárať aj čelo postele, stoly, poličky, či nočný stolík, na ktorý umiestnite lampu. Moderné je aj podsvietenie nábytku pomocou farebnej girlandy, ktorá krásne osvetľuje priestor cez otvory v paletách.


Výhodou tejto suroviny je, že si ju môžete spracovať do požadovaných rozmerov v ktorejkoľvek miestnosti Vášho domova.

Letné posedenia v záhrade


Bez ohľadu nato, či pestujete vo veľkom, alebo máte len malú príručnú záhradku na terase balkóna, palety sa Vám určite zídu. Využite ich ako podpornú stenu na ťahavé rastliny, alebo ich vyplňte kvetináčmi.

 

Úchvatne pôsobia aj sukulenty v priestoroch medzi jednotlivými paletami, čím si urobíte zelenú stenu, pri ktorej sa Vám bude príjemne oddychovať.

K pobytu na čerstvom vzduchu pri šálke kávy je ideálna lavička, alebo kreslo vyrobené z drevených paliet. Vyrobte si takéto menšie posedenie aj na balkóne medzi kvetináčmi plnými farieb a relaxujte s vyloženými nohami.

 

Pre väčšie pohodlie si nábytok ozdobte vankúšmi a útulné miestečko pre načerpanie síl je hotové.

Ak máte deti a radi by ste im poskytli väčší priestor na hranie, nemusíte hneď plánovať záhradný domček. Na terase, kde si vytvoríte drevený stôl môžete Vaše rodinné posedenia spríjemniť aj najmenším.

 

Svet dospelých nemusí byť pre nich vždy zaujímavý, preto pod stôl zaveste hojdaciu sieť, v ktorej po dlhom dni rýchlo zaspí každý nezbedník.

Úspešná garden párty vo veľkom štýle môže vypuknúť aj u Vás s pomocou ručne vyrobeného záhradného nábytku. Posedenia, oslavy, či len relax s knihou v ruke medzi slnečnými lúčmi - toto všetko sa dá vychutnať naplno, pohodlne a presne podľa Vašich predstáv. Inšpiráciou pre Vás môže byť okrem spomínaných kresiel a stolíkov aj pult na prichystané dobroty, či dokonca prístrešok z paliet, ktorý si môžete spestriť krásnymi závesmi a záclonami vejúcimi vo vetre. Pekná záclona môže byť navyše aj spoľahlivým ochrancom pred nežiaducim hmyzom, ktorý nás často odrádza od večerných posedení s rodinou a priateľmi v prírode.


Prežite pestré, štýlové a kreatívne leto.

Vaša Inga

 


 

 

Zažite letný vánok vo Vašom okne

 

vstúpte do sveta bytových doplnkov <<<<

Leto u Vás doma

 

Leto plné krásnych dní, tepla, oddychu a slnečnej nálady sprevádza každého z nás. Možno aj vy patríte k tým, ktorí svoj domov radi zdobia a prispôsobujú aktuálnemu ročnému obdobiu. V zime si radšej volíme tmavšie a teplejšie doplnky do interiéru nášho domu, či bytu, a v lete, naopak, siahame po prírodných materiáloch svetlejších farieb, sýtych letných odtieňoch, či kvetovaných vzoroch.

 

Stačí ak si zvolíte pár doplnkov a celý priestor nadobudne dokonalú letnú atmosféru, z ktorej môžeme načerpať potrebné sily. Najlepšie je tento osviežujúci nápad zrealizovať v miestnostiach, kde sa zdržiavame najväčšiu časť dňa, teda spálňa, obývačka, kuchyňa, či vyletnená detská izba pre naše ratolesti.

pastelová inšpirácia

Nádherne dekorovaný interiér domova prichádza aj od našich severných susedov, ktorí si radi svoje príbytky zahaľujú do svetlých odtieňov. Severský štýl sa jednoducho nosí a bude in aj nasledujúce obdobia:
Vo farbách slnka

 

Medzi najobľúbenejšie letné odtiene prevažne patria teplé farby, ktoré v sebe ukrývajú energiu a optimizmus. Ide najmä o dekorácie v odtieňoch žltej, oranžovej, červenej a svetlozelenej, i keď je to neutrálna farba. Mnohé módne domy sa pri navrhovaní dizajnu textílií inšpirujú kontrastom týchto farieb s chladnejšími odtieňmi, a to nielen preto, že leto je rovnako plné protikladov, ale pripomínajú obrázky zakvitnutých záhrad, či jasnej oblohy.

 

Typickou chladnou a veľmi dobre kombinovateľnou farbou je modrá, alebo jej trendové variácie - mentolová, tyrkysová, teda kombinácia modrej a zelenej farby. Obľúbené sú však aj jemné pastelové odtiene, ktorými zdôrazníte ľahkosť. Vyberte si vanilkovú, levanduľovú, staroružovú, či iné varianty hnedej. Pomocou doplnkov v týchto farbách si zladíte domov a podčiarknete v ňom typické znaky leta.

záclonu nájdete >>>tu<<<

Doprajte si klasiku

 

Nesmrteľnou klasikou, ktorá bude vždy patriť k letu je však biela farba. Predstavte si robustný kamenný dom uprostred stredozemia s veľkými oknami. Cez nich z diaľky vietor veje do záclon a nadúva ich ako plachty lode uprostred morského príboja. Aj takto môže vyzerať leto vo Vašej obývačke, či spálni, preto sme našu ponuku obohatili o bytové doplnky inšpirované životom pri mori.

Biela farba v kombinácii so slnečnými lúčmi pôsobí ešte viac žiarivo, čím presvetlí priestor Vašej obývačky, jedálne, či inej izby ešte viac. V kombinácii s vhodnými odtieňmi dokonca navodí príjemný chladivý pocit počas horúcich dní.

záclonu nájdete >>>tu<<<

Záclony jemné ako vánok

 

Trendové sú rovnako aj záclony a závesy na spôsob jemnej pavučiny, ktoré sú hebké na dotyk a hladké na prvý pohľad. Ide síce o doplnky s priehľadným dizajnom, no práve táto vlastnosť zaručuje nadýchaný a neopísateľne ľahký dojem z miestnosti.

Aj to je spôsob, ako vytvoriť jemný doplnok do Vášho domova, a zároveň zvýrazniť letnú príchuť týchto dní. Závesy Vám takisto svojou pestrofarebnosťou vedia rozžiariť domov, a zároveň ho uchrániť od zbytočného prehrievania priestoru počas horúčav. Inšpirujte sa modernými trendmi v bývaní, radi Vám pomôžeme vybrať to najlepšie z ponuky obraznastenu.sk.

Prajem veľa radosti z Vášho slnečného, vyletneného domova.

Vaša Inga

 


Bývajte kreatívne so závesmi a záclonami

 

 

 


 

Čarovanie so záclonami a závesmi

 

Záclony a závesy už dávno nepatria len na okno - ich primárna dekoračná funkcia je v dnešnej dobe dizajnérskych vynálezov rozšírená o veľa skvelých inovatívnych nápadov. Tieto tkaniny dokážu v interiéri vyčariť príjemnú rodinnú a útulnú atmosféru.

 

Vedia to všetci kreatívni ľudia, ako vy, a zamysleli sme sa nadtým aj my, aby sme spolu našli inšpiratívne riešenia, akými si môžeme skrášliť domov. Tvorivú náladu Vám určite prinesú aj záclony a závesy z našej ponuky.

 

kompletnú ponuku luxusných záclon a závesov nájdete >>>tu<<<

 Luxusná záclona VLČÍ MAK poppy

luxusná záclona priesvitná marhuľové kruhy FIR/8-14B

Útulný interiér

 

Bytový textil vnáša teplo rodinného objatia a priestor tak pôsobí mäkším dojmom. Určite ste si všimli prázdnotu stien, keď sa púšťame do upratovana a zvesíme záclony z garniže kvôli praniu. Miestnosť zrazu vyzerá, ako keby sme sa chystali odsťahovať. Ak Vám teda chýba skutočný pocit domova, odporúčame vybrať si krásny záves, alebo záclonu, ktoré Vám splnia chýbajúci bod k útulnosti.

Záclony a závesy totiž podčiarkujú vyžarovanie miesta, na ktorom sa všetci cítia skutočne doma.

nájdete >>>tu<<<

 

Klasicky umiestňujeme závesy a záclony na okno, najmä kvôli súkromiu, ochrane pred silnými slnečnými lúčmi, či vonkajším osvetlením, ktoré nás môže v noci rušiť. V zimnom období sú závesy skvelým pomocníkom proti úniku tepla a v závislosti od hrúbky tkaniny, izolujú zbytočný hluk vonkajšieho prostredia. Pomocou týchto skvelých ozdôb do domácnosti si však môžete vytvoriť omnoho viac krásnych a užitočných nápadov.


Zútulnenie príliš rozsiahleho priestoru

Ak riešite otázku, ako opticky zmenšiť príliš veľkú halu, alebo len jednoducho chcete dosiahnuť príjemnú atmosféru pri stolovaní v kuchyni spojenej s jedálňou, využite tento skvelý tip. Oddeľte si tento priestor krásnymi závesmi. V našej ponuke nájdete veľkú rozmanitosť materiálov, vzorov, farieb a vyhotovení.
one-room-apartment-250x250.jpg

bathroom-2.png

Romantika v kúpeľni


Zamávajte na rozlúčku klasickým kúpelňovým závesom, na rad prichádzajú originálnejšie ozdobené interiéry do kúpeľne.


Pomocou závesov oddelíte toaletu od sprchovacej časti, alebo ich môžete umiestniť nad vaňu a vyčariť jedinečný vintage efekt.

Závesy vo Vašom šatníku

 

Čoraz viac dizajnérov hľadá alternatívne riešenia pri tvorbe nábytku, ktoré sú praktické, a zároveň šetria náklady a priestor. Skúste si svoj šatník obklopiť závesom namiesto dverí - je to romantické a shabby chic. Závesy môžete kedykoľvek vyprať a tiež zabránite nechcenému vŕzganiu dvierok skrine vo chvíli, keď sa ostatní spachtoši ešte len otáčajú na druhý bok.

ideas-for-closet-doors-curtain.jpg
target_SD229-2B_01.jpg

Rozprávkové baldachýny

 

Azda najkrajším použitím závesov a záclon je dekorácia postele baldachýnom. Inšpirácia, ktorá je známa už z histórie, môže Vašu posteľ premeniť na vlastné malé kráľovstvo.


Nadýchaná záclona umiestnená v spálni pôsobí nielen útulne, ale v lete chráni aj pred otravnými komármi.

Záclonové kraľovstvo v detskej izbe


Ak Vám to konštrukcia postele neumožňuje, záves si môžete vytvarovať aj nad čelom postele a vyčariť tak jedinečnú jemnú a štýlovú dekoráciu.

Ponorte sa do fantázie a prekvapte svoje ratolesti rozprávkovým závojom nad posteľou. Tomuto skvelému nápadu sa určite potešia aj tínedžeri, stačí len zvoliť tie správne odtiene a každá izba dostane zrazu úplne iný, akýsi radostnejší náboj.

einzelbett-jugendbett-bett-gstebett-kiefer-massiv.jpg

feminine-baldachin-bed.jpg

Netradičná obývačka s orientálnym nádychom

 

Ešte pre Vás máme jeden malý netradičný tip, ktorým zaručene prekvapíte seba, ale aj každú návštevu.

 

Umiestnite si nad pohovku vo svojej obývačke záclonu a vytvarujte ju tak, aby ste dosiahli príjemný dojem, ktorý bude dýchať štipkou exotiky, čistotou a maximálnym pohodlím.

Chambray-and-White-Living-Room-Livingetc-Housetohome.jpg
sichtschutz-balkon-ideen-terrassengestaltung-entspannungsecke-baldachine.jpg

Vezmite ich do záhrady


Práve prebiehajúce letné dni v nás čoraz častejšie vzbudzujú chuť na posedenia s priateľmi, grilovačky, či iné záhradné oslavy. Ak máte krytú terasu, skúste ju obklopiť krásnymi závesmi a Vaše chvíle sa premenia na kúsok stredomorského temperamentu.

Spolu s nádhernou dekoráciou letnej terasy - záclonami vejúcimi vo vetre si môžete vychutnať dlhé letné dni ešte viac.

 

Záves na dvere

Pre dnešok sa s Vami rozlúčime nápadom, ktorým jednoducho zakryjete nedostatky dverí, či dokonca prechod medzi dvoma miestnosťami, kde dvere chýbajú.

 

Ak si záves umiestnite nad vchodové dvere, zabránite nechcenej návšteve hmyzu. V prípade, že je vchod do Vášho kráľovstva presklený, vytvoríte si o čosi viac súkromia a v zime prispejete k riešeniu úniku tepla z interiéru.

 

Nebojte sa experimentovania - dôležité je, aby ste sa vo Vašom domove cítili príjemne aj počas týchto horúcich dní. Prajem Vám veľa tvorivej nálady. Neváhajte sa s nami podeliť s Vašimi obľúbenými inšpiráciami na dekorovanie interiéru Vášho domova. Pridajte ich na náš Facebook - obraznastenu.sk.

Kent Door Curtain Natural.jpg

 

S pozdravom Vaša Inga

 


Handmade bývanie s Bielou dúhou

 

 


 

Vo svete moderného bývania sa čoraz častejšie objavuje slovíčko handmade, ktoré je spojené s využívaním polotovarov, prerábaním pôvodného nábytku a dekorácií, ale hlavne vytváraním originálnych kúskov do Vašej obývačky, spálne, či detskej izby. Ručná výroba šetrí peniaze, podporuje v ľuďoch umelecké cítenie a dáva im priestor vyplniť svoj voľný čas obľúbenou tvorivou činnosťou, ktorá im prináša úžitok. Ak si vytvoríte kúsok nábytku, či bytovej dekorácie, Váš domov sa stáva miestom, ktoré Vás vystihuje, napĺňa pokojom a budete sa v ňom cítiť príjemne. Bonusom navyše bude obdiv zo strany každého návštevníka, čo Vás ešte viac presvedčí o tom, že tvoriť niečo kreatívne Vás naozaj baví.


množstvo originálnych šablón nájdete >>>tu<<<

 

Univerzálne šablóny na stenu, alebo na nábytok

 

V spolupráci s e-shopom Bieladuha.sk sme pre Vás pripravili niekoľko inšpirácií, s ktorými sa môžete pustiť do vytvorenia domova Vašich snov. Prvým nápadom je použitie šablón a štruktúrovacej pasty, pomocou ktorých nanesiete vzory a motívy buď na stenu, nábytok, ale aj na drobné úžitkové predmety. V ponuke okrem šablón nájdete aj bohatý výber akrylových farieb a rôznorodých pást na vytvorenie metalických efektov, či antických vzorov.


sortiment produktov na kreatívne tvorenie nájdete >>>tu<<<

 

Pusťte sa do renovácie nábytku!

Za bielou dúhou sa skrýva sústavné sledovanie aktuálnych trendov v oblasti umeleckých a kreatívnych potrieb, ako aj nápadov na bývanie. Tvorcovia sa snažia ponúknuť náhľad do moderných techník tvorenia. Pred zaradením nových produktov na stránku sa najskôr púšťajú do skúšania a hodnotenia na vlastnej koži, aby na Vaše otázky ohľadom výberu mohli odpovedať s osobnou skúsenosťou. Ďalší z tipov, ktoré Vám odporúčajú je maľovanie nábytku tak, aby ste si vytvorili dokonale zladený domov. K dispozícii máte rôznorodé lazúry určené špeciálne na drevené povrchy, farby určené na tvorbu predmetov v štýle vintage a shabby chic, ako aj rozsiahlu ponuku povrchových lakov, aby ste sa so svojho nového nábytku mohli tešiť mnoho rokov.


produkty na maľovanie rozličných povrchov nájdete >>>tu<<<

 

Čaro domova sa skrýva v detailoch

Zariadenie interiéru dotvárajú originálne dekorácie, ktoré sa postarajú o správnu atmosféru Vášho domova. Či sa rozhodnete dekorovať sklenený svietnik, keramickú vázu, alebo vankúš, na Bieladuha.sknájdete vždy bohatú ponuku materiálu na kreatívne tvorenie. Na výber máte aj široký sortiment farieb vyrábaných na rôzne druhy povrchov, takže fantázia je len na Vás. Pri jednotlivých produktoch nájdete množstvo skvelých nápadov a inšpirácií, ako si vyrobiť nádherné doplnky, či umelecké diela v pohodlí domova a tešiť sa z dokonale zladeného interiéru. Bieladuha.sk sa snaží byť vždy kreatívna, inovatívna a vnášať do sveta originalitu a inšpiráciu pre Vaše sny.

 

 

Príjemné tvorenie počas letných dní Vám praje

Vaša Inga

 

 

 

 


Predstavujeme Vám obraz, ktorý odoláva časopriestoru 

Pri zariaďovaní nášho domova sa snažíme doladiť aj detaily interiéru tak, aby sme sa v miestnosti cítili príjemne a aby nám poskytovala priestor pre oddych aj po náročnejších dňoch. Najobľúbenejším bytovým doplnkom, alebo skôr umeleckým dielom, ktoré si do svojho domova vyberáme je bez pochýb obraz na stenu. Špeciálne požiadavky sa, samozrejme, líšia podľa vkusu každého budúceho majiteľa obrazu, ale každý z nás by chcel mať na stene zavesené originálne a vkusné umelecké dielo, ktoré nás bude vystihovať a dotvárať správnu atmosféru interiéru.

 

 


Kvalitatívne požiadavky na bytové dekorácie a obrazy sa zvyknú líšiť podľa toho, do akej miestnosti obraz potrebujeme, napr. je rozdiel vybrať si ručne maľovaný obraz do obývačky, jedálne, či spálne, alebo do detskej izby, či pracovne. Tím obraznastenu.sk Však prišiel na spôsob, ako vyhovieť Vašim požiadavkám, a zároveň priniesť aj čosi navyše - dlhotrvácnosť farieb obrazov na stenu, ktoré rokmi nevyblednú.

uv1746_obraz-na-stenu_uv-tlac.jpg

Čo je to UV tlač?

Môže zato špeciálna technika tlače, ktorú sme zaviedli ako novinku v roku 2015. Tento profesionálny systém zaručuje svetelnú stabilitu farieb, ktoré pri kontakte s priamym svetlom odolávajú vyblednutiu. Digitálna UV tlač je známa vysokou koncentráciou pigmentov, ktoré nanášame na bavlnené plátno v špičkovej UV kvalite. Naše obrazy sú originálnymi motívmi ručne maľovaných umeleckých diel. Kvalita plátna dodáva maľbe skutočnú štruktúru, ktorá pôsobí dojmom umelecky verného originálu.

ďalšie motívy UV obrazov nájdete >>>tu<<<

Ako vyzerá UV obraz?

Doprajte si obraz vytvorený pomocou profesionálnej techniky digitálnej tlače, ktorá pripomína ručnú maľbu so štruktúrou maliarskeho plátna. Môžete si vybrať zo širokého sortimentu exkluzívnych motívov, rôznych umeleckých štýlov a farieb.Nanesením UV tlače na plátno sa dosiahne nádherné umelecké dielo, ktoré je okrem svetelnej ochrany aj vodeodolné a primerane lesklé. Obraz je natiahnutý na drevený blind rám s hrúbkou 4 cm, čím po zavesení vytvoríte moderný 3D efekt. Dizajn a vyhotovenie obrazu sa vyznačuje vysokou kvalitou a je ihneď pripravené na zavesenie.

uv1812_obraz-na-stenu_uv-tlac.jpg
ďalšie motívy UV obrazov nájdete >>>tu<<<
uv1825_obraz-na-stenu_uv-tlac.jpg

Prečo si vybrať UV obraz?

UV tlač je odolná voči ultrafialovým lúčom, ktoré pôsobia na farebné pigmenty obrazov. Klasické umelecké diela, či už ručne maľované, alebo spracované digitálnou tlačou sú známe nestálosťou farieb pri vystavení slnečným lúčom. Odteraz už nemusíte Váš obraz na stene chrániť zatiahnutím žalúzií, či závesov...  vystavte ich svetu na obdiv! UV tlač Vám zaručí krásne farby a dokonalý vzhľad aj po dlhodobom umiestnení obrazu v presvetlenej miestnosti. Váš domov nie je múzeum - nebojte sa doňho pustiť svetlo!  Zaslúžite si kvalitný obraz na stenu, na ktorý sa aj
po rokoch budete dívať s úsmevom.
ďalšie motívy UV obrazov nájdete >>>tu<<<

 

S pozdravom Vaša Ingrid

 

 


Japonské steny

 

japonske stenyFB.jpg


 

 

Vo východnej krajine plnej jedinečných architektonických pamiatok z minulosti aj súčasnosti, nájdete nádherné riešenia v oblasti bývania. Japonsko je jednou z ázijských krajín, ktorá vyniká v inšpiráciách bytových doplnkov, z ktorých radi čerpajú dizajnéri po celom svete.

Novinkou, ktorú k nám privial východný vietor, sú japonské panelové steny, ale možno ste sa stretli aj s názvom panelové záclony. Ak zbožnujete minimalistický štýl a hľadáte spôsob, ako vo svojom domove ušetriť priestor, odporúčame Vám práve japonské panelové steny. Vyhotovujú sa v rôznych dizajnoch, spôsoboch zavesenia aj farebných odtieňoch, takže okrem krásneho a moderného bytového doplnku získate vhodným výberom aj optické rozšírenie priestoru interiéru Vášho domova.

V jednoduchosti je krása


Japonské príbytky sú plné jednoduchých tvarov, ktoré priestoru dávajú pocit slobodného nádychu. Interiéry sa podobajú na miesta, ktoré sú stvorené na relaxáciu. Charakterizuje ich dokonalá harmónia tvarov, ktorú si môžete vytvoriť vo svojich domovoch teraz aj vy.

 

Japonské steny sú spravidla tvarované do obdĺžnikov, na spodku ktorých je vytvorený panel na vloženie tyče, ktorá slúži ako závažie. Tým sa po zavesení látka krásne narovná a vy sa môžete kochať pohľadom na jedinečný vzor. Panelové záclony sa vyrábajú v jednofarebných, ale aj ornamentálnych vyhotoveniach, ktoré sú aj v ponuke stránky obraznastenu.sk.

 

157.jpg
Japonské príbytky sú plné jednoduchých tvarov
nájdete >>>>tu<<<<

japonske-steny_04.jpg

Príjemný materiál

 

Japonské steny ponúkame v rôznych odtieňoch, ktoré prinášajú aj rozličnú intenzitu svetelnej priepustnosti, podľa Vašich vlastných predstáv. So skúseností odporúčame tmavšie odtiene využiť aj na predelenie interiéru, vďaka ktorému zabezpečíte vytvorenie súkromného kútika, opticky predelíte príliš veľký priestor, atď.

Panelové steny sú príjemné na dotyk aj pohľad, vyrábajú sa zo zmesi polyesteru a bavlny. Materiál umožňuje bezproblémové pranie, stačí len vybrať závažie, po vypraní ho opäť vložiť na miesto a napnuté nechať voľne uschnúť.

Predelenie interiéru

Jednoduchá manipulácia

 

Niektoré japonské steny sú určené pre špeciálny systém koľajničiek, na ktoré sa umiestujú. Naše panelové záclony sú však univerzálne. Na vrchu nájdete textilný pásik, ktorý posilňuje tkaninu a umožňuje ich zavesiť pomocou háčikov na ľubovoľnú garnižu, po ktorej sa bude ľahko posúvať. Odporúčame umiestnenie viacerých japonských stien pod seba, aby ste nimi mohli pokryť celé okno.

Ďalšou možnosťou je využitie panelových záclon v interiéri na vytvorenie predelených miestností. Tu sa takisto odporúčajú garniže, alebo akékoľvek jednoduché koľajničky.

japonskie_shtory.jpg

Panelové záclony sú univerzálne

 

Predel priestoru

Významná funkcia, ktorú majú japonské steny na rozdiel od klasických závesov, je rozdelenie potrebného priestoru Vášho interiéru. Či už chcete oddeliť kuchyňu od jedálenského stola, alebo vytvoriť súkromie pri posedení v obývačke, či kúpeľni, panelové steny sú skvelým riešením, obzvlášť pri probléme šetrenia priestoru v bytoch. Na druhej strane, japonské záclony možno použiť aj pri zútulnení príliš veľkého priestoru, ktorý pôsobí prázdno. Vhodne zvolený dizajn a farebnosť panelovej záclony prináša do Vášho interiéru neopakovateľný závan jedoduchosti a trendovosti. Múdrosť, ktorú Japonci poznajú už stáročia je teraz dostupná aj pre Váš domov.


 

 

Želáme veľa kreatívnych nápadov pre Vaše bývanie.

S pozdravom Vaša Inga

 

 


Obojstranný prehoz: dvojnásobná radosť pre Vašu posteľ

 


Výber bytových doplnkov podlieha okrem osobného vkusu budúceho majiteľa aj najnovším trendom v oblasti dizajnérskych inovácií bývania. Často si volíme medzi dekoratívnou a užitočnou funkciou, aj keď je ťažké nájsť doplnok do našej domácnosti, ktorý by plnil niekoľko požiadaviek súčasne. Mnohé produkty, ako napr. posteľné prehozy, vankúše, záclony či závesy, sú určené skôr na ozdobenie Vášho domova. Pri ich výbere sa snažíme o zladenie s interiérom izby, nechávame sa unášať vizuálnymi podnetmi a praktickosť použitia je pre nás druhoradá. V konečnom dôsledku si kúpime krásnu posteľnú prikrývku, ktorá farebne dopĺňa zariadenie spálne, ale po čase nás môže omrzieť jej farebný odtieň, kvalita materiálu a jeho symbióza s našou pokožkou.

Rozličné posteľné prehozy si vyberáme v lete a iné zase počas chladných dní. Najlepším riešením je však siahnuť po takej prikrývke, ktorá splní všetky tieto požiadavky, a navyše nám poskytne aj pohľad navkusne zariadený interiér, v ktorom sa budeme cítiť skutočne doma. Jednou z možností, ktorá ulahodí každému náročnejšiemu zákazníkovi je obojstranný prehoz na posteľ. V našej ponuke ich nájdete v rôznych farebných kombináciách a vzoroch, najprv si však poďme predstaviť ich užitočné vlastnosti:

Doplnok na posteľ 2 v 1


Každý obojstranný prehoz má skvelú výhodu v tom, že na každej z dvoch strán sa ukrýva iný farebný odtieň. V našom e-shope sme siahli po hnedo-krémovom, tyrkysovo-čiernom, či obľúbenom námorníckom červeno-modrom dizajne. Či už máte interiér zladený do jednej z týchto farieb, alebo sa radi hráte s kontrastmi, obojstranný prehoz Vás poteší príjemnou zmenou zakaždým, čo ho obrátite na opačnú stranu. Takto bude Vaša posteľ oblečená vždy do novej prikrývky.

 

obojstranný prehoz na posteľ nájdete >>>tu<<<

 

Skvelé zloženie


Obojstranné prehozy pochádzajú z Portugalska -  subtropickej krajiny, v ktorej je prevažnú časť roka teplé letné počasie. A práve preto sa rozhodli vyrábať posteľné prehozy z prijemného materiálu s vysokým podielom bavlny, aby bol užitočný aj v horúcich dňoch a poskytoval Vám maximálny komfort v spojení s pokožkou.

 

Univerzálne odtiene


Máme radi užitočnosť, a preto sme pre Vás vybrali obojstranné prehozy v rôznych farebných kombináciách, ktoré sa riadia súčasným trendom v bývaní. Volili sme ich aj podľa tzv. univerzálnych odtieňov, ktoré skvelo ladia s interiérom Vašej spálne. Ide najmä o odtiene hnedej, karamelovej, krémovej, či sivej farby.

obojstranný prehoz na posteľ nájdete >>>tu<<<

 

Kvalita a trvácnosť


Ako vyplýva z materiálového zloženia (80% bavlna, 20% polyester), obojstranné posteľné prehozy sú vyrobené z kvalitného hrubšieho materiálu, ktorý zabezpečí farbostálosť a mäkkosť po každom praní. Z Vášho obojstranného prehozu sa tak môžete tešiť na dlhú dobu. 

 


Kráľovstvo luxusu

Popri rozšírenom portfóliu výhod si spolu s obojstranným prehozom vyberáte v neposlednom rade aj krásny bytový doplnok, ktorý Vašu posteľ premení na kráľovstvo luxusu. Praktickosť a jedinečný dizajn sú šikovnou dvojicou, ktorá bude vyhovovať Vašim požiadavkám a prinášať spokojnosť na veľmi dlhé obdobie.

 

S pozdravom Vaša IngaMaková inšpirácia: Váš trendový domov

 

 

 Červená farba sa stala súčasným trendom v oblasti bývania a bytových doplnkov. Zamýšľali sme sa nad tým, prečo si radi vyberáme sýte odtiene a ako to súvisí s našou osobnou charakteristikou. Vo všeobecnosti sa doplnok v červenej farbe považuje za znak vybraného vkusu a dynamiky.

 

Prečo vlčí mak?


Vlčí mak je rastlina typická pre naše podnebie a charakterizuje leto. V období kvitnutia sa všetky lúky menia na záplavu červene, ktorá púta pohľady na veľké vzdialenosti. Práve to je dôvod, kvôli ktorému sa mak stáva inšpiráciou pre mnohých dizajnérov. Vlčí mak je trendom nielen v oblečení a doplnkoch, ale s obľubou sa využíva aj v dizajne interiéru bytov a domov. Moderné bytové doplnky sa v poslednom čase stávajú z hľadiska farebnosti sýtejšími a výraznejšími, no napriek tomu si zachovávajú jednoduchú líniu. Presne tomuto popisu zodpovedá aj vlčí mak - má výraznú červenú farbu a jeho lupene sa nenápadne a ladne vlnia vo vetre. V kombinácii hladkých tvarov s vlčím makom sa zdôrazňuje jeho ornamentálna sila.

ručne maľovaný obraz s motívom vlčieho maku nájdete <>tu>>

Vyberte si obraz na stenu s motívom maku

Ďalším trendom je jednofarebnosť a s ňou spojený výber farieb, ktoré podliehajú trendom vo všetkých oblastiach priemyslu - od módy, cez technológiu a architektúru až po produkty bežnej dennej spotreby. Vlčí mak je špeciálne obľúbeným symbolom, ktorý sa dostal do dizajnu bytových doplnkov - ako obraz na stenu, fototapeta, nálepka na stenu, záclona, záves, prehoz na posteľ, obliečka, či vankúš.

Červená - farba roku 2015


Sýta vínovočervená je farbou roka 2015, a preto je tohtoročný trend vlčích makov ešte viac ovplyvnený týmto oficiálnym výberom z palety odtieňov. Ak si zvolíme červený doplnok, väčšinou už v interiéri k nemu zladíme doplnky kontrastných, menej výrazných farieb. Aj preto obraz na stenu s motívom makov môže dokonale podčiarknuť atmosféru Vášho domova.

Zlaďte sa dočervena


Ďalším faktom, ktorý ozrejmuje, prečo si radi volíme doplnky výrazných farieb (napr. červené) je pocit tepla, ktorý červená farba evokuje. Každý má rád štýlové bytové doplnky, ktoré pútajú pozornosť a harmonizujú náš interiér. Červená farba je prakticky univerzálna na vyzdvihnutie každej farby, ktorú zvyčajne máme vo svojej obývačke. Ako príklad uvedieme luxusnú záclonu s vlčím makom z našej ponuky.

 

Ak máte biele, sivé, pieskové, či iné neutrálne sfarbené steny, táto záclona k nim bude skvelo ladiť. Navyše, mnohí z nás volia aj farbu nábytku dohneda, biela, čierna, či krémova, takže záclona s červeným vlčím makom tieto farby pekne podčiarkne a vytvorí Vám domov, v ktorom sa budete cítiť príjemne a štýlovo.


luxusnú záclonu s motívom vlčích makov nájtete >>>tu<<<

 

 

S pozdravom Vaša Ingrid 

 

  

 


Obrazy, nálepky, fototapety či hodiny na stenách našich spokojných zákazníkov

Fotoalbum interiérov si môžete pozrieť --- TU ---

 

 

 

OGIyMW