S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok

Maľované obrazy krajinky

Veľmi nás teší váš obrovský záujem o naše ručne maľované obrazy, ktorými si tak radi skrášľujete svoje interiéry. Blížia sa sviatky a je vidieť, aké máte veľké srdce, pretože sa tešíte z toho, že nimi prekvapíte aj svojich milovaných. Aj napriek tomu, že naši umelci maľujú zo všetkých svojich síl, prosíme vás, aby ste pred objednaním tohto druhu produktu, kontaktovali náš zákaznícky servis buď emailom, alebo prostredníctvom chatu. Pravdepodobne sa môže doba dodania pri konkrétnom obraze navýšiť a neradi by sme vás zavádzali. Naše milé kolegyne vám radi poskytnú úplné informácie ku konkrétnemu maľovanému obrazu.


TIP NA DARČEK – Autorské reprodukcie z kolekcie LIPA

 


novinka
akcia


novinka
akcia


 

naša cena 88,23 €

novinka
akcia


 

naša cena 88,23 €

novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


 

naša cena 113,54 €

novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia


novinka
akcia

Rozmanité krajinné maľby v klasickom i modernom štýle

Prírodné maľby nazývané aj krajinné maľby alebo krajinky väčšinou zobrazujú odkazy na hory, stromy alebo iné prírodné prvky. Od nádhernej krajiny po jednoduché zobrazenie scenérie, objavte niektoré z najlepších umeleckých diel v našej kategórii maľovaných krajiniek. Krajinnú maľbu, podrobné krajiny alebo prírodné prvky môžeme nájsť vo všetkých umeleckých kultúrach a postupne sa vyvíjali až do niektorých moderných podôb.

Krajinomaľba alebo aj krajinárstvo, krajinkárstvo, krajinárske maliarstvo je druh umenia, v ktorom je na plátne zachytená najmä príroda alebo jej konkrétny výsek či zoskupenie. Obraz vzniknutý takýmto štýlom maľovania sa volá krajina, krajinka, krajinomaľba alebo zriedkavo aj pejsáž. Takéto prírodné obrazy maľuje maliar, ktorého môžeme volať aj krajinár či krajinkár. Prvé použitie tohto pojmu v umení ako slova pre maľbu sa datuje do roku 1598.

Vznik krajinomaľby

Pohľady na krajinu v umení môžu byť úplne imaginárne alebo kopírované z reality s rôznou mierou presnosti. V dnešnej dobe už môžeme pomerne ľahko nájsť abstraktné zobrazenia najrôznejších prírodných prvkov. Moderné maľované obrazy na plátne hýria farbami a životom. Dávajú človeku pocit šťastia a voľnosti. Takýto obraz na stene v akomkoľvek priestore pomáha navodiť príjemnú naturálnu atmosféru.

Zaujímavé je to, že sa krajinomaľba zrodila práve v Holandsku. Dôvodov je viacero. Jedným je aj silný vplyv kalvínskej reformácie v Holandsku. Kalvinizmus totiž striktne zakazoval tvoriť náboženské obrazy, čo však vždy bolo hlavnou úlohou výtvarného umenia. Takisto sa rozmach krajinomaľby spája s racionalizmom a ústupom od náboženských motívov všeobecne. V 20. storočí sa začalo krajinkárstvo čiastočne potláčať. Stalo sa tak v dôsledku vzniku fotografie, kedy si už takmer každý mohol krajinu zachytiť reálne bez použitia farieb a štetcov.

Naše ručne maľované krajinné obrazy

V kategórii maľovaných krajiniek si každý príde na svoje. Či už vaša duša baží po farebných až abstraktných prvkoch, alebo máte radi skor prepracované realistiky, ručne maľované obrazy na stenu vyhovejú aj najnáročnejšiemu oku. Doprajte si preto kúsok svojej vlastnej prírody u vás doma alebo v kancelárii vďaka naším maľovaným krajinomaľbám, ktoré dodajú každému priestoru jedinečnosť a originalitu.

ZGQ3YmI5