Biele obrazy a dekorácie


novinka


novinka
Super zľava


novinka


 

naša cena 9,90 € 

naša cena 15,90 €novinka


novinka


novinka


novinka


 

naša cena 105,99 € 

naša cena 23,99 €

novinka


bežná cena 27,90 €

naša cena 19,90 €

novinka
Super zľava

Biela na obrazoch ti pomôže zachovať si čistú myseľ

Biela je v našej kultúre neodmysliteľne pozitívna farba, ktorá sa nám spája s čistotou, vierou, duchovnom, ochranou, úprimnosťou, pokorou, nevinnosťou, jednoduchosťou, dobrotou a mnohými ďalšími pozitívnymi vecami. Je farbou sviatočnou, brilantnou, predstavuje nový začiatok. Farba snehu sa často používa na vyjadrenie chladu a jednoduchosti. Biely obraz môže ovplyvniť myseľ a telo tým, že pomáha k duševnej očiste, podporuje pocity nových začiatkov a obnovy.

Biela farba v histórii

Biela bola jednou z prvých farieb používaných v umení. Jaskyňa Lascaux vo Francúzsku obsahuje kresby býkov a ďalších zvierat z Paleolitu spred 18,000 a 17,000 rokov. V starovekom Egypte a starom Ríme kňažky nosili bielu ako symbol čistoty a Rimania nosili bielu tógu ako symbol občianstva. Biela bola tiež farbou francúzskych kráľov. Začiatkom 18. storočia, s príchodom neoklasicistickej architektúry, sa biela stala najbežnejšou farbou nových cirkví a vládnych budov, najmä v Spojených štátoch.

Biela v rôznych kultúrach a náboženstvách

V západných krajinách je biela tradičnou farbou, ktorú nosia nevesty. Označuje čistotu, nevinnosť a panenstvo. Vo východných krajinách je biela, naopak, farbou smútku a nosí sa na pohreby. Biela je dôležitou symbolickou farbou vo väčšine náboženstiev a kultúr, zvyčajne kvôli jej spojitosti s čistotou.

Anjeli sú zvyčajne znázornení bielou alebo majú bielu žiaru. V islame sa biele oblečenie nosí počas púte do Mekky. V tradičnom japonskom náboženstve Šinto je oblasť bieleho štrku alebo kameňov posvätným miestom nazývaným niwa. V niektorých ázijských a slovanských kultúrach je biela považovaná za farbu, ktorá predstavuje smrť.

Biela farba vo Feng Shui

Biela farba patrí do kovového prvku Feng Shui. Jeho energia Feng Shui je svieža, jasná, čistá. Biela je farba nových začiatkov a jasných koncov. Je to najuniverzálnejšia farba, ktorá môže pomôcť rozžiariť energiu v každej miestnosti. Možno stačí pridať nejaké biele obrazy či doplnky a účinok sa dostaví sám. Feng Shui farba čistoty a nevinnosti, biela, je tiež považovaná za jednu z najvyšších farieb. Biela sa vysoko odporúča pre oblasti Feng Shui, kde je dominantným prvkom kov.

Naše biele obrazy na plátne

Ak chcete do akéhokoľvek priestoru priniesť čistú a sviežu energiu, podporiť jasné myšlienky a nové začiatky, naše biele obrazy na plátne sú ideálnou možnosťou. Biele obrazy sú tiež moderným a jednoduchým doplnkom, ktorý sa hodí do každého štýlu bývania. Biely obraz na stene kancelárie podporuje čistú a jasnú myseľ, ktorá bude otvorená novým kreatívnym nápadom. Naša široká ponuka vám umožní výber podľa vlastného vkusu a chuti.

YzRjOWYyY