S cieľom uľahčiť užívateľom používať naše webové stránky využívame cookies. Používaním našich stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na vašom počítači / zariadení.
Ok

Faces Art - Moderné abstraktné obrazy vytvorené grafickou dizajnérkou VeronikaArt


Ako grafická dizajnérka neustále sledujem posledné trendy, ktorými sa rada inšpirujem aj pri svojej vlastnej tvorbe. Milujem minimalizmus a verím, že krásne veci nemusia byť zložité. Naopak – v dnešnej prehltenej dobe je skvelé sústrediť sa na určité detaily, ktorými sú pre mňa hlavne línie tváre, ľudské telo či kvety. Nude farby sú jednoducho mojou vášňou. Jednotlivé dizajny tvorím najradšej v prírode s ceruzkou v ruke a grafickým tabletom. Motívy sú tvorené tak, aby sa k sebe navzájom hodili. Skvelou voľbou je tak možnosť vybrať si aj niekoľko obrazov, ktoré potom na stene vo vašom interiéri tvoria skvelý dizajnový celok.

Ďakujem a prajem pekný deň - vaša VeronikaArt

 

Faces Art - abstraktná forma vyjadrenia ženskej pôvabnosti

Tváre sa snáď už od počiatku vekov považujú za nástroj vyjadrenia spoločenských signálov. Od pravekých amuletov až po mnohých moderných maliarov sú tváre v priamom centre umenia. Aj vďaka výskumom máme nové neurologické dôkazy o tom, že aj náš mozog špecificky zaznamenáva tváre ľudí. Pri prezeraní tvárí dôjde k merateľnému zvýšeniu krvi v  oblasti pravej hemisfére mozgu, ktorá je inak nazývaná fusiformná oblasť tváre.

Preto nie je žiadnym prekvapením, že sa tváre stali inšpiráciou pre grafických dizajnérov, ktorí vďaka svojej šikovnosti a predstavivosti dokážu vytvárať originálne diela a následne z nich vytvoriť vkusné dekorácie do našich domácností. Aj naša šikovná dizajnérka Veronika patrí k umelcom, ktorým Faces Art pomáha vyjadrovať abstraktnou formou ženskú pôvabnosť,  krásu prírody v kombinácií s originálnou paletou farieb.

Moderný abstraktný štýl

Abstraktné tváre sú teraz žiadanou výzdobou. Aj keď vo svete umenia nejde o nič nové, vo svete interiérov tento štýl explodoval a milovníkov trendov to fascinuje. Možno je to aj kvôli charakteristickému zobrazeniu tvárí a postáv pomocou niekoľkých línií a farieb, pričom výsledkom sú veľmi expresívne, ale jednoduché umelecké diela.

Umením dokážeme vytvoriť príjemný dojem vo svojom interiéri. Steny predstavujú dokonalú príležitosť na vyjadrenie osobnosti a každý predmet, ktorý ste sa rozhodli zobraziť na svojich stenách by mal vzbudzovať radosť a inšpirovať k tvorivým myšlienkam a k zábavným rozhovorom. Abstraktné umenie je trend, ktorý to presne robí, a vďaka jeho variabilnosti je prístupný pre všetky typy domácností.

Ako zistím, že ide o kvalitný obraz?

Keď ide o proces výroby obrazov, sme na seba prísni a nároční, pretože spokojnosť zákazníka je u nás na prvom mieste. Náš výsledný produkt je sprevádzaný množstvom drobnej práce, ako napr. tlač plátna - strihanie plátna - spájanie drevených líšt, na ktoré sa naťahuje plátno, samotný proces naťahovania plátna a jeho pripevnenie na drevené rámiky, balenie do bublinkovej fólie a kartóna až po odoslanie. Keďže ide o výlučne našu prácu, produkt prejde rukami niekoľkých ľudí, a preto si môžete byť istí, že domov vám príde 100% kvalitné dielo a žiadne lacné napodobeniny z Číny.

Investícia do technológií je dôležitá, zvlášť, keď hovoríme o obrazoch, ktorých vytlačíme ročne viac ako 18 000 kusov. Preto využívame najmodernejšiu digitálnu vodeodolnú fototlač, vďaka ktorej si krásne sýte farby zachovajú svoj pôvodný vzhľad. ARTMIE plátno, na ktoré tlačíme všetky naše obrazy, je vyrobené v Taliansku zo 100% bavlny. Jeho štruktúra a jemný lesk vytvárajú z obrazu jedinečný a originálny kúsok. POZOR - naše rámy sú na hranách zaoblené, vďaka čomu sa plátno nepoškodí. Ako jedny z mála, ak nie jediný, dodávame k obrazom aj drevené kliny. Tie slúžia ako poistka k tomu, ak by sa plátno na drevenom ráme napr. po 10 rokoch jemne uvoľnilo. Vďaka nim si plátno opäť poľahky pripevníte.

ZWQxM